+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. července 2009 • 19:02

Pistorius se MS zdravých v Berlíně nezúčastní

Autor:
Oscar Pistorius
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius vzdal snahu kvalifikovat se v běhu na 400 metrů na srpnové mistrovství světa zdravých v Berlíně. Dvaadvacetiletý Jihoafričan, jenž závodí po amputaci nohou se speciálními protézami pod koleny, nebyl schopen zaběhnout kvalifikační čas.Pistorius potřeboval překonat čas 45,95 sekundy, přičemž osobní rekord má o 28 setin horší. Letos se mu však svému nejlepšímu výkonu nepřiblížil a běžel nejlépe 47,20. "

Musím rezignovat a zůstat doma," řekl dnes agentuře Reuters čtyřnásobný paralympijský vítěz.Pistorius si musel právo soutěžit se zdravými atlety vybojovat u arbitráže, protože podle předchozího rozhodnutí Mezinárodní atletické federace (IAAF) mu karbonové protézy dávají výhodu oproti nepostiženým běžcům.

Po zvrácení verdiktu IAAF se Jihoafričan pokusil kvalifikovat na olympijské hry v Pekingu, ale stejně jako letos s MS neuspěl.

Témata:  sport, atletika, pistorius
 Klasická verze
Mobilní verze