+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. července 2009 • 19:02

Pistorius se MS zdravých v Berlíně nezúčastní

Autor:
Oscar Pistorius
TOP VIDEA
Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney
VŠECHNA VIDEA ZDE

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius vzdal snahu kvalifikovat se v běhu na 400 metrů na srpnové mistrovství světa zdravých v Berlíně. Dvaadvacetiletý Jihoafričan, jenž závodí po amputaci nohou se speciálními protézami pod koleny, nebyl schopen zaběhnout kvalifikační čas.Pistorius potřeboval překonat čas 45,95 sekundy, přičemž osobní rekord má o 28 setin horší. Letos se mu však svému nejlepšímu výkonu nepřiblížil a běžel nejlépe 47,20. "

Musím rezignovat a zůstat doma," řekl dnes agentuře Reuters čtyřnásobný paralympijský vítěz.Pistorius si musel právo soutěžit se zdravými atlety vybojovat u arbitráže, protože podle předchozího rozhodnutí Mezinárodní atletické federace (IAAF) mu karbonové protézy dávají výhodu oproti nepostiženým běžcům.

Po zvrácení verdiktu IAAF se Jihoafričan pokusil kvalifikovat na olympijské hry v Pekingu, ale stejně jako letos s MS neuspěl.

Témata:  sport, atletika, pistorius
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze