+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. července 2009 • 19:02

Pistorius se MS zdravých v Berlíně nezúčastní

Autor:
Oscar Pistorius
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius vzdal snahu kvalifikovat se v běhu na 400 metrů na srpnové mistrovství světa zdravých v Berlíně. Dvaadvacetiletý Jihoafričan, jenž závodí po amputaci nohou se speciálními protézami pod koleny, nebyl schopen zaběhnout kvalifikační čas.Pistorius potřeboval překonat čas 45,95 sekundy, přičemž osobní rekord má o 28 setin horší. Letos se mu však svému nejlepšímu výkonu nepřiblížil a běžel nejlépe 47,20. "

Musím rezignovat a zůstat doma," řekl dnes agentuře Reuters čtyřnásobný paralympijský vítěz.Pistorius si musel právo soutěžit se zdravými atlety vybojovat u arbitráže, protože podle předchozího rozhodnutí Mezinárodní atletické federace (IAAF) mu karbonové protézy dávají výhodu oproti nepostiženým běžcům.

Po zvrácení verdiktu IAAF se Jihoafričan pokusil kvalifikovat na olympijské hry v Pekingu, ale stejně jako letos s MS neuspěl.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, atletika, pistorius
 Klasická verze
Mobilní verze