+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. července 2009 • 12:29

Dopingový skandál jamajského sprintu

Autor:
Usain Bolt
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jamajský sprint čelí tři týdny před startem atletického mistrovství světa v Berlíně dopingovému skandálu. Podle deníku Jamaica Observer mělo mít pět běžců pozitivní dopingový test na zakázané látky během červnového národního šampionátu.Později to médiím potvrdil nejmenovaný člen místní antidopingové komise JADCO.

Totožnost provinilců zatím není známa, prý mezi nimi ale nefiguruje trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt ani žádný jiný medailista z her v Pekingu. Údajně je ale mezi nimi dvojice členů Boltova nově vzniklého atletického oddílu Racers Track Club, který vede rekordmanův trenér Glen Mills.

Podle deníku se jedná o dva muže a jednu ženu ze štafet na 4x100 metrů a dva muže ze štafety na 4x400 metrů. Všichni měli startovat na světovém šampionátu. Povaha nalezené zakázané látky nebyla zveřejněna. "Mohu jen říct, že pět atletů bylo pozitivně testováno na stejnou nevýznamnou substanci, nejedná se o anabolický steroid," řekl anonymní funkcionář agentuře Reuters.

Vzorky byly odebrány při domácím šampionátu před měsícem v Kingstonu. Celkem bylo tehdy provedeno 47 testů, zkoumala je laboratoř v Montrealu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, atletika, jamajka, doping
 Klasická verze
Mobilní verze