+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. července 2009 • 12:31

Gay odloží operaci, aby mohl na MS

Autor:
Tyson Gay
TOP VIDEA
Vrba o Bakošovi: Uplatnil svoje zkušenosti a hodně nám pomohl Vrba o Bakošovi: Uplatnil svoje zkušenosti a hodně nám pomohl
MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký sprinter Tyson Gay bude muset nejspíš na operaci, která vyřeší jeho problémy s třísly. Úřadující světový šampion v bězích na 100 a 200 metrů chce ale zákrok odložit až na dobu po mistrovství světa v Berlíně, které začne za tři týdny.Zatím prý řeší problémy pilulkami proti bolestem.

"Lékaři mi říkají, že potřebuju operaci. Ale já se nechci připravit o šanci na mistrovství světa, proto beru prášky," řekl šestadvacetiletý Gay v telefonickém rozhovoru s agenturou Reuters po sobotním startu na londýnském mítinku Super Grand Prix.

V Berlíně se chce nejprve koncentrovat na stometrovou trať. "A pak se uvidí, jak to půjde dál," řekl Gay, který vede letošní světové tabulky na obou tratích časy 9,77 a 19,58. Už několik týdnů prý ale nemůže naplno trénovat. V sobotu nicméně suverénně vyhrál v Londýně dvoustovku za rovných dvacet sekund. Zda podstoupí ještě závěrečný test před MS v pátek ve Stockholmu, je zatím nejisté.

"Dávám se do kupy, jak jen to jde. Ale pro sprintera je taková situace celkem frustrující," dodal Gay. V podobné situaci byl přitom i v loňské olympijské sezoně. V přípravě jej limitovalo zranění a v Pekingu nepostoupil na stovce ze semifinále. Už jen jako divák pak sledoval, jak se králem nejkratšího sprintu a světovým rekordmanem stává v čase 9,69 Jamajčan Usain Bolt.

Témata:  sport, atletika, gay
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze