+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2009 • 14:20

Keňští atleti budou bez trenéra. Musí na vojnu!

Autor:
Usain Bolt při tréninku v Ostravě
TOP VIDEA
TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Keňští atleti se budou muset na srpnovém mistrovství světa v Berlíně obejít bez podpory šéftrenéra Julia Kirwy. Devětačtyřicetiletý kouč vymění v době šampionátu tréninkový úbor za uniformu a bude plnit své povinnosti v armádě.O jeho povolání informoval keňský list Daily Nation. Kirwovy povinnosti převezme jeho zástupce Peter Mathu.

"Věřím, že Peter a ostatní kolegové zvládají svou práci dobře a postarají se o to, aby byly naše cíle splněny," řekl Kirwa.

Běžecká velmoc chce na mistrovství světa získat alespoň tucet medailí. Na olympijských hrách v Pekingu vybojovali keňští atleti 14 cenných kovů, z toho pět zlatých. Na minulém šampionátu v Ósace získala Keňa třináct medailí.

Témata:  sport, atletika, Keňa, kirwa
 Klasická verze
Mobilní verze