+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. srpna 2009 • 10:49

Podezřelí Jamajčané nepojedou na MS

Autor:
Víťazné gesto, ktoré Bolta preslávilo na pekinskej olympiáde.
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět jamajských sprinterů, kteří měli na červnovém národním šampionátu pozitivní test na zakázaný stimulant, nebude startovat na mistrovství světa v Berlíně. Do vrcholu sezony, jenž začíná 15. srpna, totiž nestihne jamajský atletický svaz jejich případ vyřešit.Kvinteto, do něhož podle spekulací tisku patří i tréninkový partner Usaina Bolta Yohan Blake, bylo testováno na stimulant methylxantin. Ten sice není na seznamu zakázaných látek antidopingové agentury WADA, ovšem podle antidopingových expertů do kategorie nepovolených stimulantů spadá. Většinou se vyskytuje v nosních inhalátorech.

"Berlín nestihnou. Museli bychom je dnes nahlásit do konečné nominace, ale teprve dnes s nimi začne naše jednání, které neskončí dříve než koncem příštího týdne," řekl agentuře Reuters Warren Blake, druhý viceprezident jamajského atletického svazu. "Nemohou být nominováni, dokud nebudou očištěni," dodal.

Vedle dvacetiletého Blakea, jemuž letos za čas 9,93 na 100 metrů patří páté místo ve světových tabulkách, měli podle dřívější zprávy listu Gazetta dello Sport pozitivní test vítězka Her Britského společenství na stovce Sheri-Ann Brooksová, účastník olympijské dvoustovky Marvin Anderson a čtvrtkaři Allodin Fothergrill a Lansford Spence. Celá pětice splnila nominační kritéria pro berlínský šampionát.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, atletika, jamajka, doping
 Klasická verze
Mobilní verze