+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2009 • 09:16

Doping v Brazílii: Potrestáni tři atleti

Autor:
Doping
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři z pěti brazilských atletů, v jejichž krvi byla nalezena nedovolená látka EPO, dostali trest zákazu činnosti na dva roky. Sprinteři Bruno Tenorio Barros, Jorge Sena a sedmibojařka Lucimara Silvestreová se vzdali možnosti otestovat vzorek B.Chtějí se vyhnout případnému přísnějšímu trestu, a souhlasili s automatickým dvouletým distancem.

Uvedla to Brazilská atletická konfederace (CBAt). Do dopingového případu, který se objevil dva týdny před startem mistrovství světa v Berlíně, jsou zapleteni i sprinterky Josiane Titová a Luciana Francaová.

Ty zažádaly o přezkoumání vzorku B. Hlavní odpovědnost za kauzu však na sebe vzal jejich trenér Jayme Netto, který se ve čtvrtek přiznal k tomu, že svým svěřencům doping sám aplikoval.

V podezření je i jeho kolega Inaldo Sena. Barros měl na světovém šampionátu startovat v brazilské štafetě na 4x100 metrů, se kterou byl na olympijských hrách v Pekingu čtvrtý.

Silvestreová rovněž před rokem na hrách v Číně startovala.

 Klasická verze
Mobilní verze