+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Lagat se představí v Ostravě.
TOP VIDEA
Ostrava - Teplice: Nehlídaný Mičola otáčí vývoj utkání na 3:2 Ostrava - Teplice: Nehlídaný Mičola otáčí vývoj utkání na 3:2
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Zlatou tretru přijede čerstvý halový mistr světa Bernard Lagat z USA, který se představí v Memoriálu Emila Zátopka v běhu na 3000 metrů. Dvojnásobný světový šampion z roku 2007 na tratích 1500 a 5000 metrů by se měl pokusit zaútočit na traťový rekord, který před čtyřmi roky vytvořil Etiopan Tariku Bekele časem 7:36,44 minuty.V ideálním případě by mohl 27. května atakovat i americké maximum Boba Kennedyho z roku 1998, které má hodnotu 7:30,84.

"Bude záležet na počasí, vodičích a mé formě. Nerad předem ohlašuji rekordní pokusy," uvedl pětatřicetiletý Lagat v tiskové zprávě pořadatelů. "Moje kariéra nabrala po vítězství v Dauhá nový dech. Hlavním cílem je zlato na olympijských hrách v Londýně, nejspíš se o to pokusím na pětce," dodal.

Lagat už běžel v Ostravě dvakrát ještě v době, kdy reprezentoval rodnou Keňu. V roce 2003 byl pátý na 1500 m a rok nato skončil čtvrtý.Hlavní hvězdou Zlaté tretry bude jamajský sprinter Usain Bolt, jenž se představí na netradiční trati 300 metrů.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze