15. února 2011 • 23:13

Basketbalisté Prostějova nestačili na Ostende

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Basketbalisté Prostějova prohráli ve čtvrtém kole osmifinálové skupiny L Vyzývacího poháru na palubovce dosud stoprocentního Ostende 85:87. S bilancí jedné výhry a tří porážek patří Hanákům třetí místo v tabulce a stále mají naději na postup do čtvrtfinále.

V příštím kole budou za týden hostit poslední Zadar, který dnes doma prohrál s Kubaní.Hosté zaskočili favorizované Ostende precizní hrou v obraně.

Soupeře nepouštěli hlavně v podkošovém prostoru do střeleckých pozic a v zakončení z tříbodového území hledal belgický tým přesnou mušku. Po vyrovnaném úvodu se podařilo českému celku odskočit až na dvanáctibodový rozdíl 44:32.

Těsně před přestávkou ale na Hanáky dolehla krize a soupeř na přelomu druhé a třetí čtvrtiny šňůrou jedenácti bodů srovnal skóre na 46:46.

Hráči Prostějova domácím dál úspěšně vzdorovali, než v samém závěru první půlhodiny nejlepší střelec Ostende Green současně s klaksonem úspěšným tříbodovým pokusem posunul svůj tým do vedení 65:62.

I tak ale hosté drželi krok se soupeřem až do konce. Ještě necelé čtyři minuty před koncem byl stav nerozhodný 76:76, pak ale belgický tým využil střelecky hluchou pasáž Prostějova a odskočil na 83:77.

Ani pak svěřenci trenéra Bálinta nerezignovali a pokusili se ještě vykřesat naději. Šest sekund před koncem Marek tříbodovým košem snížil na rozdíl dvou bodů, srovnat skóre se už ale Hanákům nepodařilo.

BC Ostende - BK Prostějov 87:85 (20:23, 42:46, 65:62)
Nejvíce bodů: Green 27, Thomas 19, Mitchell 17 - Lawrence 18, Veikalas 17, Nicholson a Landri po 14. Rozhodčí: Kennermann (Tur.), Cekov (BUlh.), Barth (Něm.). Trestné hody: 29/23 - 24/17. Fauly: 22:27. Trojky: 6:8. Diváci: 2340.

BC Zadar - Lokomotiv Kubaň 71:81 (40:46)