23. května 2007 • 00:00

Nymburští jsou opět ve finále

Stanislav Votroubek
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský

Rok co rok je to stejné, už pět let je stejný finalista basketbalové ligy. Hráči Nymburka tuto tradici nenarušili ani letos, když bez ztráty kytičky vyřadili brněnské A Plus.

Basketbalisté Nymburka se popáté za sebou probojovali do finále první ligy. V semifinále vyřadili brněnský celek A Plus po výhře 3:0 na zápasy, sérii dnes zakončili v domácím prostředí jednoznačným vítězstvím 90:61. Středočeši třetímu zápasu s Brnem od začátku vládli, bod po bodu zvyšovali náskok a jen poslední čtvrtina neskončila jejich vítězstvím. "Myslím, že naši hráči za úvodních 30 minut zaslouží pochvalu, hráli dobře v obraně a předváděli skvělé akce v postupném útoku. Výsledkem bylo to, co jsme chtěli - postup do finále," řekl po utkání trenér Muli Kacurin. Domácí kouč nicméně ocenil výkon Brna, které se prý proti jeho svěřencům vydalo ze všech sil. "Pro nás to byla těžká série. Dnešní zápas nám ale dodal sebevědomí do dalších bojů, protože jsme hráli takový basket, jaký jsme chtěli hrát," doplnil Kacurin. Brněnský asistent Libor Jeřábek prohlásil, že poslední zápas semifinálové série byl jednoznačnou záležitostí soupeře. "My jsme dnes existovali pouze dvě minuty, pak začal Nymburk hrát velmi agresivní basketbal a my nevěděli, co máme hrát," řekl. "Vůbec jsme nestíhali a své pravděpodobně udělala i psychika, hráči už viděli konec série. Chvílemi to vypadalo jako dvojtaktové cvičení Nymburka," dodal Jeřábek. O titul se Středočeši utkají s vítězem duelu Děčín - Prostějov, v němž moravský celek vede 2:1. Hanáci se pokusí vybojovat postupové třetí vítězství v pátek na své palubovce.

Výsledek - semifinále: Nymburk - A Plus Brno 90:61 (29:16, 50:30, 70:41) Nejvíce bodů: Rančík 18, Nikkila 16, Mack 13, Washington 11 - Chán 14, Roland 10, Prach 9. Rozhodčí: Šedivý, Galajda, Hruša. Trestné hody: 20/16 - 31/25. Fauly: 24:17. Trojky: 4:2. Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Mack. Konečný stav série: 3:0.