15. října 2014 • 22:12

Nymburk vstoupil do Eurocupu prohrou v Nancy 78:76

Autor: pt
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Basketbalisté Nymburku prohráli v úvodním vystoupení v Eurocupu na půdě Sluc Nancy 78:76. Český celek nedokázal ubránit rozehrávače domácích Dariuse Adamse, který nastřílel 22 bodů.

Nymburk vedl po první čtvrtině 20:17, ale v druhé části si nechal domácí odskočit a spotřeboval spoustu sil na dohánění náskoku Nancy. V druhé polovině pozvedl hru Nymburka příchod pivota Garretta Stutze, který si připsal 9 bodů a 5 doskoků za 14 minut na hřišti.

Hosté se postupně dotahovali, až tři minuty před koncem srovnali trojku Simmonse na 70:70. Jenže poté se Nymburku přestalo dařit v útoku a domácí si vypracovali rozhodující náskok.

Rozehrávač Nymburka Darius Washington ještě zdramatizoval koncovku úspěšnou trojkou vteřinu před koncem, kterou snížil na 78:76. Ale poté museli svěřenci Kestutise Kemzury faulovat a domácí Randal Falker po prvním neproměněném bodu schválně nedal ani druhý, aby vypršel čas.

Eurocup, skupina C:

Sluc Nancy – ČEZ Basketball Nymburk 78:76 (17:20, 37:28, 57:54), nejvíce bodů: Adams 22, Pietrus 16, Falker 15, Duggins 13 - Simmons a Raivio po 13, Benda 10, Rančík a Stutz po 9. Fauly: 17:21. Trestné hody: 23/20 - 20/19. Trojky: 4:7. Doskoky: 34:36.