Play off na dosah: Nymburk doma ve VTB lize zničil Minsk

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalisté Nymburku ve VTB lize napravili minulé zaváhání s Volgogradem a doma porazili Minsk 79:65. Připsali si čtvrtou výhru k pěti porážkám a drží se na dosah osmého místa znamenajícího postup do play off.

Nymburk si už v první čtvrtině vytvořil náskok devíti bodů, když na body amerických posil navázal trojkou Luboš Bartoň.

Minsk se sice snažil rychle srovnat, ale jeho snahu utnul pěti body v řadě Christian Burns. A po koši Chestera Simmonse měl Nymburk už dvouciferný náskok.

Burns byl při chuti a po změně stran zvýšil na rozdíl 18 bodů. To už hrál Nymburk bez svého klíčového hráče Dariuse Washingtona, který si na konci první půle poranil kotník. Zastoupil ho Derek Raivio, který s 10 body patřil k nejlepším střelcům Nymburku.

Český mistr si pak už hlavně hlídal náskok, aby se neopakovala situace z pátečního ligového utkání s Pardubicemi, ve kterém málem o takové vedení přišel. Proti Minsku se Nymburk výpadku vyvaroval a v klidu dovedl zápas k výhře. Největší měrou k ní přispěl Burns s 18 body, dalších 15 bodů přidal Simmons.

Nymburk - Minsk 79:65 (24:17, 44:33, 59:44)

Nejvíce bodů: Burns 18, Simmons 15, Benda a Raivio po 10 - Freeman a Maras po 12, Gordon 11. Fauly: 20:17. Trestné hody: 13/11 - 12/8. Trojky: 8:9. Doskoky: 32:33.