Nymburku nevyšla koncovka. S Krasnojarskem prohrál 77:81

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Nymburku prohráli ve VTB lize na hřišti Jeniseje Krasnojarsk 77:81 a v soutěži si připsali čtvrtou porážku za sebou. Ke čtyřem výhrám tak přidali devátý nezdar a klesli na 14. příčku právě za dnešního soupeře.

Krasnojarsk od začátku ukazoval, proč v útoku patří k nejlepším týmům soutěže. Střílel velmi přesně především z dálky a Nymburku se nedařilo jeho útok zastavit. Velmi dobře hrál zejména rozehrávač D.J. Cooper, který nakonec nasbíral 13 asistencí.

Český mistr se však dlouho držel ve hře. Na začátku druhé půle sice Jenisej odskočil na 12 bodů, ale Vojtěch Hruban s Chesterem Simmonsem následně nastartovali šňůru 10:0. Jenže domácí odpověděli stejnou mincí a znovu získali nadvládu nad zápasem.

Nymburku se přece jen v koncovce třetí čtvrtiny povedlo presinkem Krasnojarsk zatlačit a do poslední čtvrtiny šel se ztrátou jediného bodu.

Domácí si ale vždy dokázali pomoci důležitou trojkou, navíc hráči Nymburku nevyužili několik možností jít do vedení. Naposledy minutu před koncem, kdy po trojce velmi dobře hrajícího Hrubana neproměnil nájezd Petr Benda. Naopak Krasnojarsk z protiútoku skóroval a následně trestnými hody výhru uhájil.

Utkání basketbalové VTB ligy:

Jenisej Krasnojarsk - Basketball Nymburk 81:77 (20:16, 45:37, 65:64)

Nejvíce bodů: Kikanovič 16, Jakovenko 14, Kolesnikov 10, Cooper 9 - Simmons 23, Hruban 17, Burns 10, Welsch 7. Fauly: 22:23. Trestné hody: 21/17 - 20/19. Trojky: 10:8. Doskoky: 34:33.