Nymburk ve VTB lize podlehl favorizovanému Chimki o 12 bodů

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

asketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli 82:94 na palubovce jednoho z favoritů soutěže Chimki Moskva. V průběhu utkání sice dokázali smazat manko 20 bodů z první čtvrtiny, ale vítěz soutěže z roku 2011 nakonec s přehledem uhrál deváté vítězství za sebou a dotáhl se na lídra tabulky CSKA Moskva. Nymburk prohrál ve VTB lize popáté v řadě.

Favorizované Chimki v úvodu dominovalo a ukazovalo, proč má nejlepší útok soutěže. Nymburk se vůbec nemohl dostat do hry a po osmi minutách už prohrával o 20 bodů (4:24).

Českého mistra nastartoval až přechod na zónovou vysunutou obranu a také koše Vojtěcha Hrubana. Ve druhé čtvrtině se dokonce Nymburku povedlo snížit na rozdíl 10 bodů a bídném úvodu se dokázal vrátit do hry. Zásluhu na tom měl rozehrávač Darius Washington, který se vrací po zlomenině kotníku.

Nymburku vyšel i vstup do druhé půle a dotáhl se dokonce na rozdíl pouhých dvou bodů. Jenže domácí na rozdíl od svých fanoušků v hale neznervózněli a šňůrou 10:0 znovu získali dvouciferné vedení, na které už Nymburk neměl odpověď.

Nejlepšími střelci hostů byli s 11 body Washington a Luboš Bartoň, který proměnil všechny tři pokusy za tři body a potvrdil, že po rozpačitém úvodu sezony nabral střeleckou formu. Nejlepším střelcem zápasu byl se 17 body Jegor Vjalcev.

Chimki Moskva - Nymburk 94:82 (26:8, 45:35, 69:55)
Nejvíce bodů: Vjalcev 17, Koponen a Popovič po 12, Rice 11 - Bartoň a Washington po 11, Hruban a Simmons po 10. Fauly: 16:23. Trestné hody: 26/20 - 17/15.
Trojky: 8:9. Doskoky: 38:33.