Kopl hvězdného Jamese do slabin: Harden si zápas nezahraje

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Nejlepší střelec basketbalové NBA James Harden dostal od vedení soutěže jednozápasový distanc za to, že kopl do slabin LeBrona Jamese. Incident mezi lídry Houstonu a Clevelandu se odehrál v nedělním vypjatém zápase. Po souboji o míč Harden spadl a ze země Jamese kopl do rozkroku.

"Tohle samozřejmě do basketu nepatří. Nemám tušení, proč to udělal," řekl James novinářům po zápase, který po jeho zaváhání při trestných hodech Cleveland prohrál v Houstonu po prodloužení 103:105.

Do potyčky s Hardenem se dostal na konci třetí čtvrtiny. Po jeho faulu James házel dvě šestky, ale nedal ani jednu. Při nich zklamal také v posledních vteřinách prodloužení. Čtyřnásobný nejužitečnější hráč NBA měl k dispozici dva trestné hody, jenže znovu je neproměnil a Cleveland prohrál.

Harden si disciplinární trest odpyká v úterý, kdy přijde o zápas v Atlantě, která momentálně zámořskou soutěž vede.