Golden State předvedlo v New Orleans velký obrat a vede 3:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalisté Golden State dotáhli v poslední čtvrtině zápasu na hřišti New Orleans dvacetibodové manko a nakonec zvítězili 123:119 po prodloužení. Nejlepší tým základní části NBA vede v sérii prvního kola play off 3:0 stejně jako Cleveland a Chicago.

Pelicans vedli po třech čtvrtinách 89:69, ale Warriors se nevzdali. V poslední dvanáctiminutovce předvedli deset ofenzivních doskoků a vybojovali prodloužení. O vyrovnání se postaral Stephen Curry, který nejdříve sedm vteřin před koncem z trojky minul, ale míč získal Marreese Speights, vrátil jej Currymu a ten napodruhé vyrovnal na 108:108. V prodloužení Warriors využili psychickou výhoru a připsali si třetí výhru v sérii.

Curry vedl vítězný celek se 40 body a devíti asistencemi, Klay Thompson přidal 28 bodů. Domácím nestačilo 29 bodů a 15 doskoků Anthonyho Davise, ani 26 bodů Ryana Andersona.

Cleveland vyhrál na palubovce Bostonu 103:95. LeBron James k vítězství přispěl 31 body a 11 doskoky. Kevin Love v závěru trefil dvě důležité trojky a celkem nasbíral 23 bodů. Cavaliers se povedlo udržet nejlepšího střelce Bostonu v dosavadním průběhu série Isaiaha Thomase na pěti bodech.

Milwaukee dokázalo za poslední tři minuty čtvrté čtvrtiny smazat desetibodovou ztrátu, ale nakonec podlehlo Chicagu 106:113 po druhém prodloužení. Bulls táhl Derrick Rose, jenž nasbíral 34 bodů a osm asistencí.

"Když hrajeme s Derrickem, je pro nás všechno jednodušší," řekl Roseův spoluhráč Jimmy Butler, který nastřílel 24 bodů.

Bucks vedl s 25 body Jannis Antetokounmpo, jenž v předchozím zápase měl jen šest bodů. Domácí v druhém prodloužení předvedli čtyři ztráty.