Podvanácté v řadě mistrem! Nymburk ve finále jasně smetl Děčín

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Basketbalisté Nymburku jsou podvanácté za sebou českými mistry. V dnešním třetím finálovém duelu NBL doma porazili Děčín 96:59 a celou sérii vyhráli jasně 3:0 na zápasy. Středočeský klub tak potvrdil roli jasného favorita, když z posledních 87 ligových duelů prohrál jediný, a to v úvodu sezony s Prostějovem po prodloužení. Nejužitečnějším hráčem finále byl zvolen nymburský Chester Simmons.

Nymburk se v sérii opíral hlavně o kvalitní obranu, kterou ve třetím duelu ještě vylepšil. Děčín se velmi těžko prosazoval. V úvodu ho sice držel ve formě hrající Tomáš Vyoral, který dal prvních osm bodů Válečníků, ovšem sám na vše nestačil. Až v závěru první čtvrtiny se k němu přidal Jiří Jelínek, ale to už měl Nymburk náskok, o který se postaralo šest různých střelců.

Děčín sice bojoval, ale byla na něm patrná únava z pondělního duelu. Agresivní obrana domácích nutila soupeře k chybám už při rozehrávce, ze které pramenily snadné nymburské koše.

Navíc se dařilo nymburským veteránům, skvělý zápas hrál zejména Jiří Welsch, který dal už do poločasu 11 bodů. Velkou oporou byl i Luboš Bartoň, jenž v pětatřiceti letech získal první český titul, jelikož většinu kariéry strávil v zahraničí.

Jiří Welsch dostává trofej pro vítěze

Nymburk tak už v poločase vedl o 22 bodů a ani po pauze nepolevoval. Naopak ještě stupňoval tempo, hrál rychle dopředu a Děčín nedostal šanci duel alespoň zdramatizovat. Naopak rozdíl ve skóre narostl na 35 bodů a Nymburk si mohl dovolit hrát i pro diváky.

Děčín však i přes jasnou finálovou porážku dosáhl na nejlepší umístění v historii. Navíc se mu povedlo při domácím duelu přilákat na finále 4850 diváků a tím vytvořil ligový rekord. Nymburk se dvanáctým triumfem přiblížil výkonu basketbalistek Brna, které mezi lety 1996 a 2008 získaly třináct titulů v řadě.

Nymburk - Děčín 96:59 (20:11, 44:22, 71:36)
Nejvíce bodů: Welsch 13, Burns 12, Raivio 11, Kříž a Simmons po 10 - Vyoral 17, Kaša 9, Jelínek 8, Bosák 7. Fauly: 10:19. Trestné hody: 17/12 - 4/4. Trojky: 12:9.
Doskoky: 32:29. Konečný stav série: 3:0.