+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. srpna 2015 • 21:07

Basketbalové hvězdy roku? Satoranský a premiérově Veselá

Autor:
Nejlepším českým basketbalistou byl potřetí za sebou zvolen Tomáš Satoranský
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepším českým basketbalistou byl potřetí za sebou zvolen Tomáš Satoranský. Mezi ženami se poprvé v kariéře dočkala ocenění Jana Veselá, která ukončila panování Evy Vítečkové. Výsledky ankety České basketbalové federace byly vyhlášeny dnes v Mariánských lázních. Svými hlasy o nich rozhodli trenéři, hráči, vedení ČBF a novináři.Třiadvacetiletý Satoranský v hodnoceném období dotáhl reprezentaci přes kvalifikaci na mistrovství Evropy, když byl lídrem podle vstřelených bodů, asistencí i zisků míče. Zároveň po přestupu ze Sevilly absolvoval svou premiérovou sezonu v předním evropském celku Barceloně, s níž si poprvé v kariéře zahrál Evropskou ligu. Na jaře už patřil mezi klíčové postavy Katalánců.

Druhé místo za Satoranským stejně jako loni získal Jan Veselý, který se vrátil z NBA a zařadil se mezi opory Fenerbahce Istanbul, s nímž postoupil až do Final Four Euroligy. Třetí příčku v anketě obsadil Pavel Pumprla. Vyhlášený defenzivní specialista přidal v kvalifikaci na ME potřebné body a spolehlivými výkony se prezentoval i ve španělské lize v dresu Obradoira.

Mezi ženami v posledních pěti ročnících vládla Vítečková, která však nedohrála sezonu kvůli těhotenství. V hlasování tak dostala přednost její klubová spoluhráčka Veselá, která výraznou měrou pomohla USK k triumfu v Evropské lize. Pro ni už třetí v kariéře. Zároveň byla druhou nejužitečnější hráčkou české reprezentace na loňském mistrovství světa.

"Díky tomu, že Evža bude kojit, tak mám konečně první místo. A vzhledem k tomu, že je to asi moje poslední cena, tak si jí hodně vážím," řekla Veselá, která se chystá ukončit vrcholovou kariéru.

Stejně jako v loňském roce zůstala těsně pod vrcholem Alena Hanušová. Mladá česká reprezentantka loni na MS předváděla slibné výkony podobně jako po přestupu z Brna do USK. Tam sice nedostávala tolik prostoru jako v Brně, přesto prokázala výrazné zlepšení a také mohla slavit titul euroligové vítězky.

Třetí příčku v anketě obsadila zkušená rozehrávačka a reprezentační kapitánka Veronika Bortelová. Ta sice reprezentační sezonu 2014 vynechala a soustředila se na basketbal 3x3, ale v dresu Nymburka byla jasnou vůdčí osobností a dovedla ho k překvapivému čtvrtému místu i do Final Four Středoevropské ligy.

Nejlepším basketbalistou 3x3 se stal Martin Gniadek, který v loňském roce reprezentoval Českou republiku nejen na turnaji World Tour Prague Masters, ale také na MS a pomohl v kvalifikaci ME českému týmu na závěrečný turnaj. Nejlepší basketbalistkou 3x3 byla zvolena Tereza Vorlová. Ta si v národním dresu vybojovala účast na ME a představila se i na závěrečném turnaji.

Za největší talenty považují odborníci a reprezentační trenéři pardubického rozehrávače Viktora Půlpána a pivotku Anetu Mainclovou, která míří z Brna do VŠ Praha.

Půlpán byl lídrem reprezentace do 18 let, která udržela příslušnost k divizi A ME. Navíc byl nejlépe asistujícím hráčem celého mistrovství. Zároveň se výrazně prosadil i do pardubického týmu. Mainclová byla jednou z klíčových hráček na ME osmnáctek, když ovládla statistiku doskakování v českém týmu. V nepovedené sezoně IMOSu Brno pak byla mladá pivotka jedním ze světlých zjevení a neztratila se ani v Evropské lize.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze