Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2007 • 00:00

Italové vydřeli naději na čtvrtfinále

EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Italští basketbalisté porazili na mistrovství Evropy Turecko 84:75 po prodloužení a uchovali si naději na postup do čtvrtfinále. Turecko se naopak mezi nejlepší osmičku nepodívá.

Italští basketbalisté porazili na mistrovství Evropy Turecko 84:75 po prodloužení a uchovali si naději na postup do čtvrtfinále. Naopak soupeř zůstal poslední v tabulce osmifinálové skupiny F a mezi nejlepší osmičku se nepodívá. V normální hrací době skončil zápas 70:70, v prodloužení už dominovali Italové, kteří vyhráli tuto část 14:5. Turkům, kteří vedli v poločase o devět bodů, nepomohlo v utkání ani 34 bodů Heda Türkoglua, opory Orlanda Magic v zámořské NBA.
Litva si udržela neporazitelnost na turnaji i po zápase s Francií, kterou porazila 88:73. Francouzi tak promarnili možnost zajistit si už v předstihu účast ve čtvrtfinále, hvězdný Tony Parker se prosadil pouze jedenácti body.

Výsledek - skupina F: Itálie - Turecko 84:75 po prodl. (70:70, 34:43) Litva - Francie 88:73 (48:32). Tabulka: 1. Litva 4 4 0 337:296 8 2. Slovinsko 3 3 0 202:185 6 3. Francie 4 2 2 286:283 6 4. Itálie 4 1 3 288:292 5 5. Německo 3 1 2 225:211 4 6. Turecko 4 0 4 244:315 4