15. září 2015 • 13:20

Zbraň na české basketbalisty? Djokovič požene Srby za výhrou

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY speciál: Kluci, zase děláte žongly? Redaktoři Sportu ukázali, že to zvládnou LIGA NARUBY speciál: Kluci, zase děláte žongly? Redaktoři Sportu ukázali, že to zvládnou
TOP góly 33. kola La Ligy: Messi rozhodl El Clásico, převedli se Rakitič i Griezmann TOP góly 33. kola La Ligy: Messi rozhodl El Clásico, převedli se Rakitič i Griezmann
VŠECHNA VIDEA ZDE

S nečekanou posilou se může vytasit srbský tým ve čtvrtfinálovém duelu evropského šampionátu basketbalistů proti České republice. V hledišti by totiž středeční duel mohl sledovat čerstvý šampion z US Open Novak Djokovič.Světová jednička je známá tím, že srbské sportovce povzbuzuje při jakékoliv možné příležitosti. A basketbal, který v rodné zemi Djokoviče patří k nejpopulárnějším sportům, není výjimkou.

"Moc našim sportovcům držím palce. Je jedno, jestli jde o mužský či ženský tým, jsme spolu na jedné lodi. Nezáleží, zda jde o basket, volejbal či fotbal. Všichni se snaží o co nejlepší reprezentaci, a to je to hlavní," řekla po svém desátém grandslamovém titulu osmadvacetiletá legenda.

"Vždycky, když mám příležitost, vyrážím srbské sportovce podporovat. Doufám, že se mi to podaří i teď na evropském šampionátu, až se vrátím do Evropy. Přeju klukům jen to nejlepší, mají kvalitní tým, posílám jim svoji sílu a podporu," říkal před středečním čtvrtfinálovým zápasem s Čechy, který začíná od 18:30, Djokovič.


Novak Djokovič může na podobnou podporu, jakou má Federer, zapomenout
Novak Djokovič může na podobnou podporu, jakou má Federer, zapomenout


Témata:  sportbasketbaltenissrbskoČeskoDjokovič