+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
16. září 2015 • 05:00

Satoranský vyzve Teodosiče. Hvězda odmítá NBA a basket ji nudí

Dovede Tomáš Satoranský české basketbalisty do semifinále ME?
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LILLE Obrovský talent, který má být podle trenéra Ronena Ginzburga jednou nejlepší rozehrávač Evropy proti borci, který už mezi elitu patří a v roce 2010 se stal i nejlepší hráč Evropy. Tomáš Satoranský dnes v klíčovém duelu ME Česka se Srbskem stane proti Miloši Teodosičovi, hráči, co odmítá NBA a často vypadá, že ho basket nudí. Jenže dejte mu víc prostoru v klíčovou chvíli a budete hořce litovat.Když ho vidíte na palubovce, připadá vám, že ho to tam ani nebaví. Občas otrávený výraz, matné pohyby, jenže nenechte se splést…tohle jsou v případě Miloše Teodosiče už „profláknuté mimikry.“

„On je hodně typický, že moc neprojevuje emoce. Kolikrát na tom hřišti vypadá, jako že se ho to vůbec netýká. Když třeba s CSKA přijel do Nymburka, vypadal, jako že ho to nudí a že by to nejraději nehrál, ale pak se ukáže, že se umí zatnout a bojovat jako největší bojovníci ze všech týmů,“ vypráví o něm Pavel Pumprla.

„Je to jeden z nejlepších hráčů Evropy, ne-li vůbec nejlepší rozehrávač. Když hrálo CSKA proti Nymburku, bylo vidět, že nehrál asi úplně tak, jak je zvyklý z Euroligy. Tři čtvrtiny tam postával – a ve čtvrté rozhodl. To je asi jeho největší kvalita. Poslední čtvrtka výborná, střela, přihrávka a brání se hodně těžko,“ připojuje se Vojtěch Hruban.

Právě Teodosič bude dnes jednou z hlavních hvězd, která bude chtít rozbít stávající sen českých basketbalistů na ME. Ve čtvrtfinále jde přitom oběma týmům nejenom o další boje o medaile, ale i jistotu probojování se do olympijské kvalifikace.

Proti věhlasnému srbskému rozehrávači se však postaví Tomáš Satoranský. Třiadvacetiletý mladík, který už teď hraje za Barcelonu a jeho průměr 8,8 asistencí je větší než má právě Teodosič (7,3).

Miloš Teodosič bude jednou z hlavních srbských hvězd, která bude chtít rozbít sen českých basketbalistů o semifinále MEMiloš Teodosič bude jednou z hlavních srbských hvězd, která bude chtít rozbít sen českých basketbalistů o semifinále ME

„Bude to velice těžký zápas s jedním z nejlepších týmů na turnaji. Srbové dosud ani jednou nezaváhali a mají skvělé individuality, Vždycky hrají s obrovským týmovým nasazením. Důležité je ale věřit si proti každému týmu. Udělali jsme historický úspěch a bylo by dobré se tím neuspokojit a pomýšlet na ještě vyšší cíle. Je důležité pokračovat dál, myslet i na vyšší cíle. Dál držet výbornou obranu a eliminovat srbský talent,“ vypráví Satoranský.

Nicméně už teď o něm Ronen Ginzburg říká: „Saty ještě není na vrcholu. Já jsem přesvědčen, že v budoucnosti z něj bude nejlepší rozehrávač v Evropě.“

Více, jak dvoumetrový Satoranský sice převyšuje Teodosiče o 6 centimetrů, ale tenhle dravec je hvězdou. V roce 2010 se stal nejlepším hráčem Evropy, vloni dotáhl Srby do finále MS a ví se o něm, že místo NBA raději preferuje Euroligu a angažmá v CSKA Moskva.

„Jsou hráči, pro které je tohle lepší, a já tu pozici chápu. Než jít do NBA a hrát tam z druhé vlny a být řadový hráč, tak je pro ně lepší být superhvězdou v Eurolize. Dá se to pochopit,“ říká Pumprla.

Zpočátku sice Teodosiče ME nezastihlo v dobré formě, ale postupně se dostává do varu. Jak ho tedy zastavit? „Myslím, že nejsnadnější cesta je hrát proti němu fyzicky a trošku mu ten zápas znechutit, aby nemohl mít svůj nejlepší den,“ dodává na závěr Hruban.

Utkání začíná od 18.30.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze