4. října 2015 • 17:58

Nymburk začal VTB ligu jasnou výhrou nad Tallinnem

Autor: ,
Basketbalisté Nymburku v prvním utkání VTB ligy nezaváhali (archivní foto)
TOP VIDEA
Vaniak: Kdyby Pivarníka neodvolali, možná už by Plzeň slavila titul Vaniak: Kdyby Pivarníka neodvolali, možná už by Plzeň slavila titul
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalisté Nymburku vstoupili do nové sezony VTB ligy domácí výhrou 79:65 nad Kalevem Tallinn. O výsledku rozhodla už první čtvrtina, kterou český mistr vyhrál o 13 bodů a poté si vedení zkušeně hlídal.Nymburk postrádal reprezentační pivoty Bendu a Houšku, ale zastoupily je zahraniční posily Vaughn a De Zeeuw, premiéru ve VTB lize zvládl velmi dobře dvacetiletý Peterka, který byl s osmi body nejlepším českým střelcem. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga navázali na vydařené výkony z přípravy.

Za stavu 8:8 přišli do hry český reprezentant Hruban a americký rozehrávač Dixon a Nymburk pod jejich taktovkou začal soupeři unikat. Především Dixonovi utkání vyšlo velmi dobře a s 19 body a šesti asistencemi byl nejlepším hráčem utkání.

Dařilo se ale i dalším posilám. Vaughn za 19 minut stihl 12 bodů a šest doskoků, De Zeeuw přidal sedm bodů a 10 doskoků. Na výkony z ME navázali také reprezentanti Hruban a Welsch, který k šesti bodům přidal šest asistencí a pět získaných míčů.
Další zápas hraje Nymburk už v úterý rovněž doma proti Kubani Krasnodar.

Basketbalová VTB liga:

Nymburk - Kalev Tallinn 79:65 (26:13, 44:34, 65:53)
Nejvíce bodů: Dixon 19, Vaughn 12, Sant-Roos 11, Peterka 8 - Boone a Freimanis po 14, Sokk a Raley-Ross po 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 22/17 - 17/10. Trojky: 6:7. Doskoky: 36:36.

Témata:  sport, basketbal, Tallinn