4. října 2015 • 17:58

Nymburk začal VTB ligu jasnou výhrou nad Tallinnem

Autor: ,
Basketbalisté Nymburku v prvním utkání VTB ligy nezaváhali (archivní foto)
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalisté Nymburku vstoupili do nové sezony VTB ligy domácí výhrou 79:65 nad Kalevem Tallinn. O výsledku rozhodla už první čtvrtina, kterou český mistr vyhrál o 13 bodů a poté si vedení zkušeně hlídal.Nymburk postrádal reprezentační pivoty Bendu a Houšku, ale zastoupily je zahraniční posily Vaughn a De Zeeuw, premiéru ve VTB lize zvládl velmi dobře dvacetiletý Peterka, který byl s osmi body nejlepším českým střelcem. Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga navázali na vydařené výkony z přípravy.

Za stavu 8:8 přišli do hry český reprezentant Hruban a americký rozehrávač Dixon a Nymburk pod jejich taktovkou začal soupeři unikat. Především Dixonovi utkání vyšlo velmi dobře a s 19 body a šesti asistencemi byl nejlepším hráčem utkání.

Dařilo se ale i dalším posilám. Vaughn za 19 minut stihl 12 bodů a šest doskoků, De Zeeuw přidal sedm bodů a 10 doskoků. Na výkony z ME navázali také reprezentanti Hruban a Welsch, který k šesti bodům přidal šest asistencí a pět získaných míčů.
Další zápas hraje Nymburk už v úterý rovněž doma proti Kubani Krasnodar.

Basketbalová VTB liga:

Nymburk - Kalev Tallinn 79:65 (26:13, 44:34, 65:53)
Nejvíce bodů: Dixon 19, Vaughn 12, Sant-Roos 11, Peterka 8 - Boone a Freimanis po 14, Sokk a Raley-Ross po 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 22/17 - 17/10. Trojky: 6:7. Doskoky: 36:36.

Témata:  sportbasketbalTallinn