Skvělý nástup Krasnojarsk nezachytil, Nymburk slaví další výhru

Nymburk si připsal velmi cenné vítězství
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem

Basketbalisté Nymburku vyhráli i třetí domácí utkání ve VTB lize. Dobrou formu v úvodu sezony potvrdili i proti Krasnojarsku, který přestříleli 91:81 i zásluhou 14 trojek. S jedinou porážkou z Kazaně ze čtyř zápasů se český mistr drží v horní polovině tabulky.

Nymburk znovu nastoupil bez reprezentantů Jiřího Welsche a Petra Bendy, další skvělý výkon ale předvedl jiný hráč národního týmu Vojtěch Hruban, který proměnil všechny čtyři trojkové pokusy a se 16 body byl druhým nejlepším střelcem domácích. Ještě o čtyři body více dal Howard Sant-Roos, který dal rovněž čtyři trojky a zaznamenal zatím nejvydařenější zápas v dresu Nymburku. K tomu přidal i sedm doskoků, čtyři asistence a pět získaných faulů.

Český šampion už měl po sedmi minutách náskok 14 bodů, ale pak na přelomu poločasů dovolil soupeři šňůru 22:6 a Krasnojarsk se ve 22. minutě ujal vedení. To si však ale Nymburk vzal rychle zpět a už ho nepustil. V úvodu poslední části navíc rychle odskočil na desetibodový rozdíl a dovedl zápas k poklidné výhře.

Nymburk - Jenisej Krasnojarsk 91:81 (25:11, 43:33, 65:63)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 20, Hruban 16, Dixon 14, De Zeeuw a Randle po 13 - James 17, Jakovenko 13, Kennedy 10. Fauly: 13:20. Trestné hody: 23/19 - 9/4. Trojky: 14:15. Doskoky: 47:44.