28. října 2015 • 16:58

Obhájkyně nezáří, basketbalistky USK se trápily a v Orenburgu padly

Autor:
Ilona Burgrová z pražského USK v Eurolize
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalistky ZVVZ USK Praha ve 3. kole Evropské ligy po trápení v útoku prohrály na hřišti spolufavorita skupiny B Orenburgu 54:58. Obhájkyně titulu vedle zbytečných ztrát a neproměněných dobrých pozic měly úspěšnost střelby jen 32 procent. Ze tří zápasů mají jediné vítězství.Od začátku se hrálo nervózní utkání plné nevynucených chyb a nevyužitých dobrých pozic pro střelbu. Skóre narůstalo velmi pomalu a oba celky se trápily. Mírně navrch měly české mistryně, za které dala v úvodu osm bodů Kia Vaughnová.

I té se však postupně přestalo dařit a na přelomu první a druhé čtvrtiny nedal USK pět minut ani bod. Orenburg toho dokázal využít jen ke srovnání na 16:16, než trápení utnula pěti body Kateřina Elhotová.

Pražanky sice byly herně lepší, ale jejich střelba se stále zhoršovala a nedařilo se jim proměnit ani pokusy z pod koše. A tak místo toho, aby měly dvouciferný náskok, dostal se v úvodu poslední čtvrtiny Orenburg do šestibodového vedení. Pak zavelely Ilona Burgrová s Danielle Robinsonovou, která minutu a půl před koncem srovnala na 49:49.

Jenže přišla další zbytečná ztráta a 40 vteřin před koncem Dewanna Bonnerová zařídila trojkou domácím pětibodové vedení, které už hráčky USK nesmazaly, i když jim rychlou trojkou dala naději Alena Hanušová. Orenburg už si výhru pohlídal z trestných hodů.

3. kolo Evropské ligy basketbalistek:
Skupina B:
Orenburg - ZVVZ USK Praha 58:54 (12:16, 25:27, 35:34)
Nejvíce bodů:
Bonnerová 16, McBrideová a Robinsonová po 10 - Palauová a Vaughnová po 11, Burgrová 10, Kateřina Elhotová 9. Fauly: 15:15. Trestné hody: 16/10 - 17/11. Trojky: 2:3. Doskoky: 43:40.