Nymburku selhala střelba a s Aarhusem přišel o domácí neporazitelnost

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalisté Nymburku ve svém druhém utkání v Poháru FIBA Europe překvapivě doma prohráli s Aarhusem 64:66. Dánští mistři využili osmiminutového střeleckého výpadku favorita na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny a připsali si druhou výhru ve skupině F, kterou vedou. Zároveň ukončili domácí neporazitelnost Nymburku v této sezoně.

Nymburk již nastoupil s uzdravenými oporami Vojtěchem Hrubanem a Michaelem Dixonem. Na marodce zůstal jen kapitán Jiří Welsch. Dánský mistr se však českého šampiona nezalekl a začal hodně aktivně. Dokonce se v první čtvrtině ujal vedení o šest bodů a s Nymburkem držel krok celý první poločas.

V dresu domácích se dařilo Howardu Sant-Roosovi, který navázal na vydařené utkání VTB ligy s Rigou a za poločas dal 11 bodů. Hosty ale držel ve hře španělský rozehrávač Carles Bivia a v závěru třetí části je dokonce poslal do těsného vedení.

Nymburku se v tu chvíli zasekla střelba a téměř osm minut nedal ani bod. Hosté to ale dokázali využít jen k pětibodovému vedení. Až čtyři a půl minuty před koncem domácí trápení utnul Maxime De Zeeuw. Následovala trojka Hrubana a Nymburk byl znovu ve hře. Jenže dvě trojky soupeře mu znovu vzaly vítr z plachet.

Zkušený Petr Benda se sice ještě dvěma koši pokusil s výsledkem něco udělat, ale Aarhus už si překvapivé vítězství nenechal vzít a z trestných hodů ho potvrdil.

Pohár FIBA basketbalistů, skupina F - 2. kolo:
Nymburk - Aarhus 64:66 (15:19, 34:34, 50:51)
Nejvíce bodů:
Sant-Roos 16, Hruban 14, Benda 8 - Bivia 20, Diouf 11, Plannthin a Jukic po 8. Fauly: 17:16. Trestné hody: 15/10 - 16/11. Trojky: 8:7. Doskoky: 41:40.

19:00 Tajfun Šentjur - Hibernia Dublin.