Derrick Rose zařídil v NBA třetí prohru Oklahomy v řadě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Rozehrávač Derrick Rose nastřílel ve čtvrtečním utkání NBA 29 bodů a jeho Chicago porazilo Oklahomu 104:98. Bývalý nejužitečnější hráč soutěže dosud zažíval rozpačitý úvod sezony a v předchozích třech zápasech se dokonce nedostal ani na dvouciferný počet bodů. Tentokrát se mu ale dařilo - jen za poslední čtyři minuty utkání nastřílel deset bodů, čímž odvrátil tlak Oklahomy.

Thunder od třetí porážky v řadě nespasilo ani 33 bodů Kevina Duranta. "Není to tím, že jsme hráli počtvrté v pěti dnech. Musíme na to přijít. Musíme zlepšit obranu. Musíme máknout," řekl Durant.

Poprvé od roku 1998 dokázali zvítězit Charlotte Hornets na hřišti Dallasu. Šňůru 14 proher přetrhli vítězstvím 108:94. K výhře je dovedl Al Jefferson s 31 body a devíti doskoky. Marvin Williams přidal 17 bodů a 12 doskoků.

Hráči Miami Heat zvítězili na hřišti Minnesoty 96:84. Základní pětka hostů přehrála tu domácí 81:29, nejlepším střelcem utkání byl Dwyane Wade s 25 body. O dva body víc dal Damian Lillard, který dovedl Portland k výhře nad Memphisem 115:96. Trail Blazers se utrhli ve třetí čtvrtině, kterou ovládli 40:25.

Výsledky:

Chicago - Oklahoma City 104:98, Dallas - Charlotte 94:108, Denver - Utah 84:96, Minnesota - Miami 84:96, Portland - Memphis 115:96.