17. prosince 2015 • 09:54

Thompson dal během čtvrtiny 27 bodů a Warriors znovu vítězí

Hráči Golden State už zase vítězí
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Basketbalisté Golden State se oklepali po první porážce v sezoně, která ukončila jejich rekordní vstup do NBA, a vrátili se na vítěznou vlnu. Obhájci titulu přehráli ve středu Phoenix jasně 128:103. Soupeře převálcovali ve třetí čtvrtině 46 body, z nichž 27 dal Klay Thompson a celkově si vylepšil osobní maximum této sezony na 43 bodů.

Stephen Curry přidal 25 bodů a Draymond Green dosáhl na čtvrtý triple double v sezoně za 16 bodů, 11 doskoků a deset asistencí. Těsně před poločasem bylo skóre ještě vyrovnané, ale pak se Warriors rozjeli a před poslední dvanáctiminutovkou byl rozdíl už čtyřiceti bodů.

"Nejsem rád, že skončila naše vítězná série, ale zase se můžeme za ní ohlédnout a zlepšovat se. Dokázali jsme něco velkého, ale je čas jít dál. Konečně budeme hrát víc zápasů doma a můžeme začít novou sérii," řekl trenér Luke Walton. Tým Golden State cestoval za soupeři dva týdny a jejich rekordní šňůra 24 výher skončila v sobotu v Milwaukee.

Týmem s nejdelší vítěznou sérií je nyní Oklahoma, která zdolala Portland 106:90 a neprohrála už pošesté, navíc posedmé za sebou udržela soupeře pod sto nastřílenými body. Kevin Durant byl lídrem Thunder s 24 body.

Nový klubový rekord mají basketbalisté San Antonia s 23. domácí výhrou v řadě. I bez odpočívajícího Tima Duncana zvládli otočit zápas s Washingtonem ve vítězství 114:95.

Výsledky:

Atlanta - Philadelphia 127:106, Brooklyn - Miami 98:104, Chicago - Memphis 98:85, Detroit - Boston 119:116, Golden State - Phoenix 128:103, Indiana - Dallas 107:81, LA Clippers - Milwaukee 103:90, New York - Minnesota 107:102, Oklahoma City - Portland 106:90, Orlando - Charlotte 113:98, San Antonio - Washington 114:95, Utah - New Orleans 94:104.

Témata:  SportNBAGolden Statebasketbal