25. ledna 2016 • 20:31

Nymburk podruhé v sezoně na Krasnodar nevyzrál a prohrál

Nymburští basketbalisté nestačili ani podruhé na Krasnodar
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Basketbalisté Nymburku nedokázali ve VTB lize zopakovat překvapivé vítězství nad favorizovaným Krasnodarem a na jeho hřišti prohráli 58:75. S euroligovým celkem však v první půli drželi krok a zejména v obraně odehráli velmi dobrý zápas. Soupeř výrazněji odskočil až v závěru. Nymburk se tak nadále drží na sedmém místě tabulky.

Nymburk hned v úvodu sezony velkého favorita zaskočil domácí těsnou výhrou 76:74. V odvetě už si na něj ale hráči Kubaně dávali velký pozor. Přesto český mistr vstoupil do utkání velmi dobře a aktivní obranou nutil soupeře ke ztrátám. Krasnodar tak dal za první čtvrtinu jen třináct bodů.

Do druhé části však domácí vstoupili šňůrou 12:0 a převzali vedení. Nymburk se sice nevzdával a ještě do poločasu se držel ve hře, jenže měl velký problém prosazovat se přes obranu Krasnodaru, který ve druhé půli odskočil na 15 bodů a rozhodl. Prohru neodvrátila ani přesná střela Michaela Dixona přes tři čtvrtiny hřiště.

V poslední části už trenér Ronen Ginzburg šetřil opory na klíčové středeční utkání Poháru FIBA Europe se Sofií, ve kterém Nymburk nutně potřebuje vyhrát. Krasnodar toho využil a v posledních čtyřech minutách ještě výrazně navýšil náskok.

Témata:  KrasnodarVTBNymburkbasketbalSport