+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Český basketbalista Jan Veselý
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

V dresu Partizanu Bělehrad tu strávil tři roky. Stal se miláčkem místních fanoušků a dodnes na ně nedá dopustit. „Musím říct, že hrát v podstatě doma je super,“ radoval se český basketbalista Jan Veselý, když los olympijské kvalifikace určil, že spolu se spoluhráči bude bojovat o OH v Riu de Janeiru v Bělehradě. Zprvu narazí na Japonsko a Lotyšsko, ale třeba pak narazí opět i na Srby. Už na mistrovství Evropy před čtvrtfinále se Srbskem prohlásil: „Cítím se z větší části jako Srb. Jsem jako oni,“ přiznal Jan Veselý.

Jak ale přišel na hřiště, vůbec je nešetřil. Byť Češi nakonec prohráli 75:89, on jim nasázel třiadvacet bodů. Teď si navíc bude moci dát repete, neboť čeští basketbalisté odehrají červencovou kvalifikaci na OH v hotové jámě lvové.

V Srbsku.

V Bělehradě.

A když budou bojovat do poslední chvíle, možná i více jak 22 tisíci fanoušky.

Pro Jana Veselého naprosto splněný sen.

„Musím říct, že je to pro mě srdeční záležitost. Hrát v podstatě „doma“ je super,“ vyprávěl Veselý. „Když se rozhodovalo o tom, kdo bude hostit olympijskou kvalifikaci, tak jsem tajně snil o tom, že budeme hrát v Bělehradě,“ říkal.

Splněno. Češi zde navíc v první skupině narazí na Japonsko a Lotyšsko, týmy které znají už z minulého roku. A pokud se jim podaří postoupit (z tříčlenné skupiny postupují dva) do vyřazovací fáze, mohou dřív nebo později na Srby skutečně narazit.

„Vím, že i do Srbska přijede hodně našich fanoušků. Aspoň si tak všichni můžeme vyzkoušet, jaké to je hrát před takovým publikem, jaké v Areně bude,“ usmál se Veselý.

Olympijská kvalifikace se odehraje od 4. – 10. července 2016.

Podívejte se, jak Jan Veselý válel proti Srbům na ME:

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze