Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. února 2016 • 22:02

Senzace! Pardubice po 23 letech vyhrály Český pohár basketbalistů

Pardubice slaví. Basketbalisté východočeského klubu vyhráli domácí pohárovou soutěž
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta

Basketbalisté Pardubic podruhé v historii a poprvé od roku 1993 vyhráli Český pohár. Ve finále využili domácího prostředí a porazili Děčín 87:67. Severočeši tak ve finále prohráli podruhé za sebou a stále čekají na první trofej v historii klubu.

V utkání byli mírným favoritem děčínští Válečníci, kterým v ligové tabulce patří druhá příčka, ovšem Pardubicím jakoby pomohl velký obrat ze závěru semifinále s Kolínem a v utkání dominovaly.

Po úvodních vyrovnaných sedmi minutách se domácí dostali šňůrou 10:0 do vedení a to už nepustili. Děčín se ještě snažil udržet ve hře a snížil na čtyři body, jenže závěr poločasu Pardubičtí zakončili šňůrou 11:0 a definitivně odpor soupeře zlomili.

Po změně stran už domácí výhru v klidu kontrolovali, soupeře nenechali snížit na méně než 11 bodů a naopak v poslední části utekli až na rozdíl 24 bodů. Staralo se o to zejména duo Švrdlík a Autrey, kteří nastříleli 18 a 16 bodů. Za poražené byl nejlepším střelcem se 13 body Šiška.

Bronz vybojovala Opava, která v duelu o 3. místo porazila Kolín 91:75. Reprezentační rozehrávač Šiřina dal 19 bodů a k tomu přidal devět asistencí.