Senzace! Pardubice po 23 letech vyhrály Český pohár basketbalistů

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalisté Pardubic podruhé v historii a poprvé od roku 1993 vyhráli Český pohár. Ve finále využili domácího prostředí a porazili Děčín 87:67. Severočeši tak ve finále prohráli podruhé za sebou a stále čekají na první trofej v historii klubu.

V utkání byli mírným favoritem děčínští Válečníci, kterým v ligové tabulce patří druhá příčka, ovšem Pardubicím jakoby pomohl velký obrat ze závěru semifinále s Kolínem a v utkání dominovaly.

Po úvodních vyrovnaných sedmi minutách se domácí dostali šňůrou 10:0 do vedení a to už nepustili. Děčín se ještě snažil udržet ve hře a snížil na čtyři body, jenže závěr poločasu Pardubičtí zakončili šňůrou 11:0 a definitivně odpor soupeře zlomili.

Po změně stran už domácí výhru v klidu kontrolovali, soupeře nenechali snížit na méně než 11 bodů a naopak v poslední části utekli až na rozdíl 24 bodů. Staralo se o to zejména duo Švrdlík a Autrey, kteří nastříleli 18 a 16 bodů. Za poražené byl nejlepším střelcem se 13 body Šiška.

Bronz vybojovala Opava, která v duelu o 3. místo porazila Kolín 91:75. Reprezentační rozehrávač Šiřina dal 19 bodů a k tomu přidal devět asistencí.