Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. března 2016 • 08:53

Basketbalisté Oklahomy nezvládli v NBA koncovku proti Clippers

TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Basketbalisté Oklahomy o víkendu ztratili vyrovnaný duel s nejlepším týmem NBA Golden State a ve středu prožili další velké zklamání. Utkání proti Los Angeles Clippers měli lídři Severozápadní divize dlouho pod kontrolou, ale koncovku vůbec nezvládli a prohráli 98:103.

Thunder, vedení tradičními oporami Russellem Westbrookem a Kevinem Durantem, vyhráli první čtvrtinu o třináct bodů, dál si udržovali bezpečný náskok a ještě sedm minut před koncem vedli šestnáctibodovým rozdílem. Domácí Clippers však vyhráli závěrečný úsek zápasu 26:5 a hostům už dovolili vstřelit jediný koš z pole.

Durant nastřílel 30 bodů, Westbrook přidal ke 24 bodům 12 asistencí. Velký obrat Clippers vedl Chris Paul s 21 body a 13 asistencemi, pivot DeAndre Jordan kraloval pod košem s 18 doskoky a postaral se o 20 bodů.

San Antonio doma nehrálo skoro měsíc kvůli Utkání hvězd a sérii zápasů venku, ale i po dlouhé pauze Spurs potvrdili, že jsou ve své hale k neporažení. Kawhi Leonard dal 27 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 23 bodů a deset doskoků a Spurs přejeli Detroit 97:81. V domácím prostředí vyhráli už devětadvacátý zápas v řadě a stali se po Golden State druhým týmem, jenž si zajistil účast ve vyřazovacích bojích.

"Kawhi a LaMarcus byli dnes v ofenzivě skvělí a táhli nás, tak jsme jim pořád přihrávali míč. Dnes zaslouží velkou pochvalu," ocenil obě své hvězdy trenér vítězů Gregg Popovich. Marcus Morris a Tobias Harris dali za Pistons po 16 bodech, ale ani oni nezabránili první porážce po čtyřech výhrách.

Houston, který bojuje o postup do play off v Západní konferenci, si připsal cennou výhru nad New Orleans 100:95. Rockets v utkání trefili jen tři z 34 trojkových pokusů, ale ten poslední v závěrečné minutě proměnil Patrick Beverley a poslal svůj tým do vedení. Houston vedl James Harden s 39 body, 12 doskoky a sedmi asistencemi, na druhé straně se nedařilo Anthonymu Davisovi, který dal za Pelicans 12 bodů.