10. března 2016 • 20:51

Devadesát bodů nestačilo. Nymburk po boji padl s Petrohradem

Basketbalisté Nymburku po velké bitvě nakonec Petrohradu podlehli
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Basketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli na hřišti Zenitu Petrohrad 90:102. Přesto nadále drží sedmou příčku v tabulce s náskokem tří výher na nepostupové pozice.

Nymburk odehrál na hřišti čtvrtého týmu soutěže slušné utkání a s favoritem držel krok v útoku. Po celý první poločas se ani jednomu týmu nepovedlo odskočit na více než šest bodů. Až v závěru třetí čtvrtiny Petrohrad získal dvouciferný náskok, který v poslední části uhájil.

Českému mistrovi nepomohlo ani 26 bodů Michaela Dixona a 23 bodů Howarda Sant-Roose, který přidal i sedm doskoků a osm asistencí. Na straně vítězů je předčil jen Ryan Toolson, který zaznamenal 29 bodů a sedm asistencí.

Petrohrad - Nymburk 102:90 (26:22, 51:50, 82:70)
Nejvíce bodů: Toolson 29, Dowdell 23, Timma 18 - Dixon 26, Sant-Roos 23, P. Houška 11. Fauly: 24:28. Trestné hody: 27/24 - 28/22. Trojky: 12:8. Doskoky: 32:35.