Nymburk vyhrál ve VTB lize ve Finsku a postoupil do play off

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Nymburka poprvé postoupili do play off VTB ligy. Osmé místo si pojistili hladkým vítězstvím ve Finsku 96:60 nad týmem Bisons Loimaa. Čtyři zápasy před koncem základní části má český mistr na kontě 15 výher a 11 porážek.

Loimaa je v tabulce až třináctá, v Nymburku v prosinci podlehla o 28 bodů a v domácí odvetě přišla o vyhlídky na vítězství prakticky hned v úvodu. První čtvrtinu Bisons prohráli 9:24 a jejich ztráta postupně narostla až na čtyřicet bodů. V mezinárodní lize neuspěli v šestém zápase za sebou.

V českém týmu se nejvíce střelecky dařilo Michaelu Dixonovi, který trefil čtyři trojky a celkem si připsal 20 bodů. Petr Benda dal za první poločas 15 bodů, přičemž proměnil všech sedm střel z pole.

Bisons Loimaa - Nymburk 60:96 (9:24, 23:46, 40:72)
Nejvíce bodů: Franke 19, Kotti 13, Taylor 10 - Dixon 20, Benda 15, Randle 13, Peterka 10. Fauly: 11:19. Trestné hody: 18/16 - 8/5. Trojky: 4:7. Doskoky: 29:43.