20. dubna 2016 • 09:36

Basketbalisté Bostonu dali v Atlantě jen sedm bodů za čtvrtinu

Isaiah Thomas ví, že tenhle zápas se Celtics moc nepovedl
Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Basketbalisté San Antonia a Atlanty v úvodním kole play off NBA bez potíží vyhráli i druhé domácí zápasy. San Antonio v úterý přehrálo Memphis 94:68, Atlanta porazila Boston 89:72. Pouhých sedm bodů Bostonu v první čtvrtině je v play off nejnižší počet od zavedení časového limitu na útok v roce 1954.

Favorizovaný tým San Antonia ve druhém utkání série ani jednou neprohrával. Spurs skvěle bránili a Grizzlies si připsali dva negativní klubové rekordy: v první čtvrtině dali pouze 11 bodů a celkově zůstali na 68 bodech.

Do hry se zapojilo všech třináct hráčů Spurs a každému z nich se podařilo skórovat. K pozici nejlepšího střelce utkání stačilo Patricku Millsovi 16 bodů.

Ještě horší první čtvrtinu prožili hráči Bostonu, kteří v hale Atlanty nastříleli pouhých sedm bodů. Od zavedení časového limitu na útok v roce 1954 nedal žádný tým v play off méně. V úvodních dvanácti minutách hosté minuli 20 střel.

"Musíme tomu přijít na kloub. Oni dobře brání týmově, ale my hráči i s trenéry musíme vymyslet, jak na jejich obranu hrát co nejjednodušeji," řekl po utkání rozehrávač Bostonu Isaiah Thomas, jenž byl s 16 body nejlepším střelcem Celtics.

Za Atlantu nastříleli po 17 bodech Al Horford a Kyle Korver. Ten hodil za hlavu nepovedené první utkání, v němž proměnil jediný z deseti střeleckých pokusů. Tentokrát se Korver trefil z pole šestkrát, z toho bylo pět trojek. Skvělou obranu Hawks potvrdilo i to, že v úterním utkání nasbírali 15 bloků, což je nový klubový rekord.