+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. dubna 2016 • 13:24

Skvěle! Satoranský byl v dubnu nejužitečnějším hráčem španělské ligy

Autor:
Tomáš Satoranský v dresu Barcelony
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem
Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český basketbalista Barcelony Tomáš Satoranský se poprvé v kariéře stal nejužitečnějším hráče měsíce ve španělské lize. V posledním dubnovém utkání pomohl porazit silnou Vitórii 89:68, když nastřílel 16 bodů, přidal pět asistencí a s koeficientem užitečnosti 27 si vytvořil nové osobní maximum. Byl zvolen i nejlepším hráčem kola.Ani úspěch v domácí lize nepřebil zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále Evropské ligy s Lokomotivem Kubaň Krasnodar. "Ocenění MVP teď pro mě moc neznamená. Přichází totiž ve špatném období pro náš tým. Za normálních okolností bych byl opravdu velmi rád, ale tento týden byl pro náš tým i pro mě osobně zklamáním," řekl Satoranský v rozhovoru pro Českou basketbalovou federaci.

Po nezdaru v Eurolize však byla jasná výhra nad účastníkem Final Four velmi důležitá. "Potřebovali jsme vyhrát především jako tým po neúspěchu v Eurolize. Bylo těžké nastoupit k dalšímu těžkému zápasu tak brzy, ale čas nemůžete zastavit.

Ještě nám zbývá španělská liga, na kterou se teď musíme soustředit, abychom udrželi dobré postavení pro play off," dodal Satoranský, který v dubnu ve španělské lize zaznamenal průměry 14 bodů, 4,8 asistence, 2,5 doskoku a 1,5 zisku na utkání.

 Klasická verze
Mobilní verze