8. května 2016 • 09:23

Lillard dovedl Portland ke zdramatizování série NBA s Warriors

Damian Lillard zazářil hned čtyřiceti body
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Obhájci titulu v NBA basketbalisté Golden State v sérii druhého kola play off s Portlandem poprvé prohráli. Ve třetím zápase si v domácím týmu připsal osobní maximum ve vyřazovacích bojích Damian Lillard díky 40 bodům, Portland tentokrát nepromarnil vedení jako v předchozím duelu a zvítězil doma 120:108. Warriors vedou už jen 2:1. V semifinálové sérii Východní konference hráči Toronta vydřeli výhru 95:91 v Miami a ujali se vedení 2:1.

Basketbalisté Portlandu měli šanci pokořit nejlepší tým základní části Golden State už v úterý, ale nezvládli poslední čtvrtinu. V sobotu podobný kolaps nedopustili. "Dnes jsme závěr sehráli o moc líp a chytřeji. Tentokrát jsme nepovolili a nenechali je dostat se do tempa. Taky jsme nechtěli prohrávat 0:3 na zápasy," řekl Lillard.

Tým Trail Blazers odehrál skvěle i druhou čtvrtinu (36:18) a do přestávky si nesl dvanáctibodový náskok. Úřadující šampioni, hrající stále bez zraněného lídra Stephena Curryho, se přiblížili maximálně na sedm bodů. Nestačilo jim ani 37 bodů Draymonda Greenea a 35 bodů Klaye Thompsona.

Basketbalisté Toronta se poprvé v letošním play off mohli opřít o svou největší hvězdu Kylea Lowryho. Střelecké trápení protrhl 33 body, kromě čtyř dal všechny v druhé půli. V přestřelce s Dwyanem Wadem sice prohrál, neboť Wade nasbíral 38 bodů, ale Raptors mohli slavit. "Měl jsem pocit, že je to jen otázka času," řekl o svém skvělém výkonu Lowry.

Zápas byl poznamenán zraněními pivotů. Nejprve si podvrtl koleno Hassan Whiteside z Miami a poté odstoupil s bolavým kotníkem i Jonas Valančiunas z Toronta. Obě série budou pokračovat v Miami a Portlandu v pondělí.