16. května 2016 • 07:44

Historický úspěch. Toronto je poprvé ve finále konference

DeMarre Carroll slaví s Raptors postup
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Basketbalisté Toronta v rozhodujícím sedmém utkání 2. kola play off NBA porazili Miami 116:89 a ve finále Východní konference vyzvou Cleveland. Ke klíčové výhře přispěl 35 body rozehrávač Kyle Lowry.

Jediný kanadský celek v NBA si zahraje konferenční finále poprvé v historii. "Tenhle klub i tahle země si to zaslouží. Ale ještě jsme neskončili," řekl tahoun Toronta DeMar DeRozan.

Raptors měli v rozhodujícím utkání výhodu domácího prostředí a po většinu zápasu vedli. Přesto po třech čtvrtinách měli k dobru jen osmibodový náskok. Poslední čtvrtinu ale ovládli 30:11 a žádné drama nepřipustili. Konečných 116 bodů je novým klubovým maximem Toronta ve vyřazovacích bojích.

Raptors se v nedělním utkání mohli opřít o své největší hvězdy, které se v letošním play off spíše trápily. Lowry nasbíral 35 bodů a devět asistencí a DeMar DeRozan přidal 28 bodů. Dohromady nastříleli 63 bodů, což se jim dosud v play off nikdy nepovedlo.

"Nikdy jsme o nich nepochybovali. Jsou to naše hvězdy a dneska tak hráli," řekl trenér Dwane Casey.

Toronto zvítězilo na doskoky 50:30 a také střílelo o dvacet trestných hodů více než Miami. Nejlepšími střelci hostů byli Goran Dragič s Dwyanem Wadem, kteří dali po 16 bodech.

Ve finále Východní konference Toronto vyzve Cleveland, který v letošním play off ještě neprohrál a po vyřazení Atlanty měl volno od 8. května. Série začne v úterý na palubovce loňského vicemistra Clevelandu.