Basketbalisté v generálce na kvalifikaci deklasovali Mexiko

Vojtěch Hruban z ČR (vlevo) a Orlando Homer Mendez (vpravo) a Juan Anderson Toscano z Mexika
Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech

Čeští basketbalisté v generálce na olympijskou kvalifikaci porazili Mexiko 82:53. Proti dalšímu účastníkovi bojů o Rio de Janeiro předvedli v Praze na Královce velmi dobrý výkon a už v poločase vedli o 20 bodů.

Češi ukázali výrazné zlepšení oproti úternímu utkání s Tuniskem, navíc už hrál i Pavel Pumprla, který se zotavil po operaci. Soupeře, který přijel bez své největší hvězdy Gustava Ayóna z Realu Madrid, přehrávali a jejich vedení rychle narůstalo. Zvláště když se ve druhé čtvrtině rozstřílel David Jelínek a dal za sedm minut deset bodů.

Ve druhé půli už Mexičané hru vyrovnali, ovšem i proto, že trenér Ronen Ginzburg začal dávat více prostoru celému kádru. Byla to pro něj totiž poslední šance ověřit si výkonnost hráčů před závěrečným zúžením kádru o tři hráče.

V poslední čtvrtině Češi už soupeře opět přehráli a pozitivně se naladili na cestu do Bělehradu, kam odcestují v sobotu. Pátého července pak vstoupí do bojů o Rio zápasem proti Lotyšsku.

Nejlepším českým střelcem byl dnes s 15 body David Jelínek. Jan Veselý k tomu přidal 14 bodů, pět doskoků a tři bloky. Druhý z klíčových hráčů Tomáš Satoranský nasbíral osm bodů a sedm asistencí.

720p 480p 360p 240p
Češi v poslední přípravě před kvalifikací na OH porazili Mexiko

ČR - Mexiko 82:53 (20:16, 44:24, 62:41)
Nejvíce bodů: Jelínek 15, Veselý 14, Schilb 12, Pumprla 9 - Mata 11, Stoll 10, Giron 9. Fauly: 14:21. Trestné hody: 19/12 - 9/4. Trojky: 10:5. Doskoky: 31:31.

Témata:  MexikoFOTObasketbalmužiČRpřípravaSport