Satoranský konečně v základu, ani jeho osm bodů ale nestačilo

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalista Tomáš Satoranský se v pátém zápase v NBA dostal poprvé do základní sestavy Washingtonu, protože první rozehrávač John Wall šetřil kolena a v Orlandu nenastoupil. Bez své největší hvězdy však Wizards prohráli 86:88. Čtvrtou porážku z pěti zápasů neodvrátilo ani Satoranského osm bodů a tři asistence.

Satoranskému se povedlo v úvodní části proměnit první dvě střely a Wizards si pod jeho taktovkou v první půli vybudovali mírné vedení. Ve třetí čtvrtině český hráč přidal další dva koše a před poslední částí hosté vedli o devět bodů.

V úvodu poslední čtvrtiny zůstal Satoranský na lavičce a domácí během čtyř minut otočili vývoj utkání třináctibodovou šňůrou. V koncovce pivot Orlanda Nikola Vučevič minul dvě šestky a hosté mohli v poslední sekundě zvrátit utkání ve svůj prospěch, jenže Markieff Morris tříbodovou střelu netrefil.

Satoranský odehrál 32 minut a 21 sekund, osm bodů je jeho maximem v lize. Nejlepším střelcem Wizards byl s 18 body Morris, který však proměnil pouze pět ze 16 střel z pole.

Obhájci titulu Cleveland Cavaliers si zahrávali na hřišti nejslabšího týmu soutěže Philadelphie. Domácí se v poslední čtvrtině dostali do vedení, ale minutu před koncem jejich naděje na úspěch sestřelil rozhodující trojkou Channing Frye.

V poslední minutě se už ani jeden celek střelecky neprosadil, a tak Cavaliers vyhráli 102:101. Střelcem zápasu byl s 25 body LeBron James , který se tak posunul do nejlepší desítky historie NBA. Od roku 2003 dal 26.970 bodů.

Chicago Bulls prohráli druhý den po sobě, v sobotu podlehli Indianě Pacers 94:111. Dwyane Wade nenavázal na pátečních 35 bodů a tentokrát zůstal na pouhých čtyřech.

James Harden v dresu Houstonu zaznamenal 30 bodů, 12 asistencí a devět doskoků, přesto Rockets podlehli Atlantě 97:112. K výhře nad svým bývalým klubem pomohl Dwight Howard 20 body, stejný počet nastřádal Kent Bazemore a 23 bodů nastřílel Paul Millsap.

Blake Griffin nasázel 28 bodů a dovedl Los Angeles Clippers k výhře nad San Antoniem 116:92. Spurs se nedokázali vypořádat s absencí Tonyho Parkera, který je na týden mimo hru s bolavým kolenem.

Výsledky:

Orlando - Washington 88:86 (za hosty Satoranský 8 bodů, 2 doskoky, 3 asistence), Atlanta - Houston 112:97, Detroit - Denver 103:86, Indiana - Chicago 111:94, Milwaukee - Sacramento 117:91, Oklahoma City - Minnesota 112:92, Philadelphia - Cleveland 101:102, San Antonio - LA Clippers 92:116.