Washington opět v NBA prohrál, Satoranský si připsal sedm bodů

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Basketbalisté Washingtonu pokračují v nevydařeném vstupu do sezony NBA, když prohráli 102:109 na hřišti Philadelphie. Pro 76ers to přitom byla teprve druhá výhra v sezoně, čímž se Washingtonu vyrovnal. Prohru neodvrátil ani český rozehrávač Tomáš Satoranský, který za Wizards odehrál 22 minut a zaznamenal sedm bodů, doskok a tři asistence.

Washingtonu hrajícímu bez zraněné opory Bradleyho Beala se nepovedl už vstup do zápasu, když za stavu 12:14 povolil domácím šňůru 13:0 a nabral patnáctibodovou ztrátu, kterou už nedohnal. Byl u toho i Satoranský, který poprvé naskočil do hry v 6. minutě, ale rychle si připsal ztrátu potrestanou trojkou a dva fauly a šel si opět sednout.

Do hry se vrátil ve druhé čtvrtině za stavu 21:42 a už si vedl mnohem lépe. Wizards s ním na hřišti začali stahovat až na rozdíl deseti bodů. Mimo jiné vybojoval útočný doskok, po kterém dali hosté trojku.

Philadelphia si však vedení s přehledem hlídala a nedovolila drama. Satoranský se tak alespoň v poslední čtvrtině blýskl akrobatickým zakončením. Ani on ani kapitán John Wall, s 27 body nejlepší střelec utkání, s prohrou nic neudělali.

Ani kapitán John Wall neodvrátil prohru Wizards

Mistrovský Cleveland bez odpočívající hvězdy LeBrona Jamese utrpěl druhou porážku v sezoně poté, co na palubovce Indiany prohrál 93:103. Pacers se přitom teprve podruhé v sezoně povedlo nastřílet přes 100 bodů a zároveň udržet soupeře pod stobodovou hranicí.

Cleveland sehrál o den dříve náročný zápas s Torontem, ve kterém James odehrál 38 minut, proto se s trenérem rozhodl vynechat duel s Indianou, aby pošetřil síly na další zápasy. "Nezlobili jsme se, protože nám to zápas usnadnilo. Ale raději bychom je porazili v kompletním složení," řekl pivot Indiany Myles Turner.

Za vítěze byl nejlepším střelcem s 21 body Paul George, v dresu Clevelandu se Kevin Love a Kyrie Irving postarali dohromady o 51 bodů, ale nikdo další už se na dvouciferný počet nedostal.

Výsledky:

Atlanta - Milwaukee 107:100, Boston - Dallas 90:83, Denver - Phoenix 120:104, Indiana - Cleveland 103:93, LA Clippers - Memphis 107:111, New York - Detroit 105:102, Oklahoma City - Houston 105:103, Orlando - New Orleans 89:82, Philadelphia - Washington 109:102 (za hosty Satoranský 22 minut, 7 bodů, doskok a 3 asistence), Sacramento - San Antonio 105:110, Toronto - Golden State 121:127.