Nymburk přejel Domžale a v Lize mistrů drží postupovou pozici

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů doma porazili slovinského mistra Domžale jasně 85:55 a po polovině základní fáze se drží ve skupině A mezi postupovou čtveřicí s bilancí čtyř výher a tří porážek. Doma v evropských pohárech vyhráli poosmé za sebou.

Za Domžale nastoupil český reprezentant Tomáš Kyzlink a potvrzoval, proč je klíčovou postavou slovinského celku. V první čtvrtině nastřílel devět bodů a hlavně jeho zásluhou hosté drželi v úvodní desetiminutovce s Nymburkem krok.

Ve druhé části se však k velmi dobře hrajícímu Howardu Sant-Roosovi začali přidávat Bryon Allen, Diamon Simpson či Vojtěch Hruban a český šampion začal soupeře přehrávat. Deseti body za sebou odskočil do vedení 29:18 a ještě do poločasu získal patnáctibodový náskok.

Nymburku navíc vyšel i vstup do druhého poločasu. Rychle zvýšil náskok přes dvacet bodů a definitivně soupeře zlomil. Do problémů s fauly se navíc dostal Kyzlink a bez něj se soupeř v útoku těžko prosazoval. Výsledkem byly ztráty, které domácí trestali rychlými protiútoky, a poslední čtvrtina už byla spíše nymburskou exhibicí.

Nejlepším hráčem zápasu byl Sant-Roos, který k 16 bodům přidal i 4 doskoky, 5 asistencí a 4 získané míče. Allen dal 14 bodů a Simpson nasbíral 11 bodů, 7 doskoků a 6 bloků.

Basketbalová Liga mistrů, skupina A - 7. kolo:
Nymburk - Domžale 85:55 (15:14, 35:22, 62:34)
Nejvíce bodů:
Sant-Roos 16, Allen 14, Meier 13, Simpson 11, Hruban 10 - Kyzlink 16, Curry 13, Atanackovič 12. Fauly: 14:18. Trestné hody: 12/9 - 9/6. Trojky: 8:5. Doskoky: 36:34.

Banvit - Aarhus 99:82, Ironi Naharija - Frankfurt 75:54,

20:00 Aris Soluň - Monako.

1. Banvit 7 6 1 560:493 13
2. Monako 6 5 1 447:376 11
3. Nymburk 7 4 3 529:499 11
4. Aris Soluň 6 4 2 466:419 10
5. Ironi Naharija 7 3 4 494:503 10
6. Frankfurt 7 3 4 452:488 10