Dlouho vedly, ale prohrály. Basketbalistky USK neudržely vedení s Fenerbahce

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalistky ZVVZ USK Praha podruhé za sebou v Evropské lize prohrály, když těsně podlehly Fenerbahce Istanbul na jeho hřišti 71:75. Propadly se tak na třetí místo ve skupině.

České mistryně přitom většinu zápasu vedly. V polovině první čtvrtiny šly do trháku a vypracovaly si až třináctibodový náskok. Staraly se o to zejména Sonja Petrovičová s Laiou Palauovou, která tentokrát místo asistencí sama dávala koše.

Ještě sedm minut před koncem vedly Pražanky o deset bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by o výhru přišly. Jenže pak se rozehrály opory domácích, zejména Levanderová, a Fenerbahce šňůrou 12:0 otočilo skóre ve svůj prospěch.

Petrovičová se ještě 26 vteřin před koncem pokusila vrátit USK vedení trojkou, ale minula a turecký celek už výhru díky trestným hodům udržel. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové tak stejně jako před týdnem v Kursku svedly se spolufavoritem soutěže vyrovnaný souboj, ale v závěru doplatily na užší rotaci a úbytek sil.

Evropská liga basketbalistek - 6. kolo:

Skupina A:

Fenerbahce Istanbul - ZVVZ USK Praha 75:71 (16:23, 39:49, 55:61)
Nejvíce bodů: Grudaová a Quigleyová po 16, Lavenderová 14 - Petrovičová 24, Palauová 14, Hanušová 13. Fauly: 14:17. Trestné hody: 13/10 - 8/5. Trojky: 3:10. Doskoky: 37:30.

Györ - Montpellier 58:65,
Wisla Krakov - Mersin Büyüksehir 59:56,
Schio - Dynamo Kursk 75:79.

1. Dynamo Kursk 6 6 0 448:388 12
2. Fenerbahce Istanbul 6 5 1 426:407 11
3. USK Praha 6 4 2 447:386 10
4. Schio 6 3 3 438:427 9
5. Montpellier 6 3 3 380:410 9