Golden State válí! Po skalpu Brooklynu vyhráli 26 z 30 zápasů

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalisté Golden State porazili zásluhou zlepšeného výkonu ve druhém poločase Brooklyn 117:101 a 26. výhrou ve 30. utkání sezony si upevnili pozici nejlepšího týmu NBA. Souboj třetího a druhého celku Západní konference vyšel lépe LA Clippers, kteří i bez zraněného Blakea Griffina zdolali San Antonio 106:101 a ukončili jeho pětizápasovou sérii výher.

Hostující Warriors nezačali v Brooklynu bez obvyklého člena základní sestavy Draymonda Greena, který se vrátil do Oaklandu kvůli narození potomka, vůbec dobře. Jako by jim chyběla energie a do kabin šli v poločase s mankem 16 bodů. Ve druhém poločase ale domácí přestříleli o 32 bodů.

Šestou porážku San Antonia v ročníku zařídili svěřenci kouče Doca Riverse, kteří od závěru prvního dějství před svými fanoušky neprohrávali a zápas dotáhli do vítězného konce. Velkou zásluhu na tom měli střídající hráči. Lavička Clippers se totiž postarala o rovnou polovinu bodů (58) a přes polovinu doskoků (25).