Washington bez Satoranského opět prohrál, Wizards dál klesají

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Basketbalistům Washingtonu znovu nevyšel druhý poločas a v Dallasu prohráli 105:113. Tomáš Satoranský se do hry nedostal. Po druhé porážce ve dvou dnech Wizards klesli na desáté místo ve Východní konferenci NBA. V souboji druhých týmů obou konferencí San Antonio jasně přehrálo Toronto 110:82.

Washington zopakoval scénář z pondělního utkání v Houstonu. Na hřišti Dallasu hosté ještě ve třetí části vedli o devět bodů, ale do konce čtvrtiny už měli k dobru jediný bod. Poslední dvanáctiminutovku ovládli domácí 26:17 a připsali si teprve jedenáctou výhru v sezoně.

Wizards nestačilo 27 bodů Johna Walla, ani 25 bodů Bradleyho Beala. Washington měl problémy, hlavně když byli na palubovce hráči z lavičky, kteří prohráli souboj s domácími náhradníky 17:43. Mavericks vedl s 26 body Harrison Barnes.

Toronto sice dalo v San Antoniu první koš zápasu, to ale byl poslední světlý moment kanadského týmu. Už v první části domácí vedli 29:12 a dominantním výkonem nedali soupeři žádnou šanci na zvrat. Kawhi Leonard k výhře přispěl 25 body, LaMarcus Aldridge přidal o dva méně. Za hosty DeMar DeRozan zaznamenal 26 bodů, ale Kyle Lowry zůstal na šesti bodech.

Los Angeles Lakers přehráli Memphis 116:102. Vítězové trefili 17 trojek a mohli se opřít o univerzální výkon Juliuse Randlea, který si připsal triple double za 19 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí.

Životní formu potvrdil Isaiah Thomas, jenž 29 body a 15 asistencemi dovedl Boston k výhře nad Utahem 115:104.

Philadelphia porazila Minnesotu 93:91 zásluhou Roberta Covingtona, který rozhodl povedeným nájezdem 0,2 sekundy před koncem.

Výsledky:

Boston - Utah 115:104, Dallas - Washington 113:105, Denver - Sacramento 113:120, Detroit - Indiana 116:121, LA Lakers - Memphis 116:102, Philadelphia - Minnesota 93:91, Phoenix - Miami 99:90, San Antonio - Toronto 110:82.