Dokud chodím, budu hrát, hlásil James. Obětavost na Chicago nestačilo

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Clevelandu bez dvou členů "velké trojky" Kyrieho Irvinga a Kevina Lovea podlehli Chicagu 94:106. Na domácí palubovce prohráli úřadující šampioni v této sezoně NBA teprve potřetí.

Rozehrávače Irvinga nepustil do třetího utkání za sebou pochroumaný lýtkový sval, podkošový hráč Love se zotavuje z otravy jídlem. Úplně fit nebyl ani LeBron James a ještě 20 minut před úvodním rozskokem se spekulovalo, jestli nastoupí.

"Dokud můžu chodit, nevidím důvod proč bych neměl hrát," uvedl James. Na hřišti strávil 36 minut, během kterých zaznamenal 31 bodů, osm doskoků a sedm asistencí. Jeho spoluhráč Jordan McRae přidal 21 bodů.

Rozhodující moment utkání přišel necelých sedm minut před koncem poté, co se domácí se dotáhli na rozdíl jediného bodu. Jamesovi byl při nájezdu do koše odpískán útočný faul na Jimmyho Butlera, který následně proměnil trojku a pak přidal další dva úspěšné dvoubodové pokusy. Bulls už si pak 17. výhru v sezoně vzít nenechali.

Butler dal 14 ze svých 20 bodů v poslední části. Na dvouciferný počet bodů dosáhlo i dalších pět jeho spoluhráčů.

Basketbalisté Golden State zvítězili nad Portlandem 125:117. Za 31. výhrou v sezoně táhl vedoucí tým soutěže autor 35 bodů Stephen Curry, Kevin Durant dal 30 bodů. Hostujícím Trail Blazers, za které nenastoupil Damian Lillard, nepomohlo 35 bodů C.J. McColluma

Zápas New York Knicks a Milwaukee rozhodla poslední akce. Střelu s klaksonem poslal do koše hostující Jannis Antetokunmpo, který nasbíral 27 bodů a 13 doskoků, a mohl se spoluhráči slavit vítězství 105:104.

Los Angeles Clippers po sérii šesti porážek vyhráli podruhé za sebou. I když se musel znovu obejít bez největších hvězd Chrise Paula a Blakea Griffina, zdolali Memphis 115:106. Grizzlies utrpěli podruhé za sebou porážku ve Staples Center, kde o den dříve nestačili na Lakers.

4. Denver 35 14 21 40,0
5. Minnesota 35 11 24 31,4