Satoranský nenastoupil, Washington posunul do plusu kapitán Wall

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Basketbalisté Washingtonu zvládli v NBA koncovku úterního domácího utkání s Chicagem a zvítězili 101:99. Ve Verizon Center potvrdili Wizards dobrou formu posledních týdnů a poprvé v sezoně mají na kontě víc výher než porážek (19-18). Díky tomu se posunuli na sedmou příčku tabulky Východní konference.

Ani do zápasu proti oslabeným Bulls nezasáhl jediný Čech v soutěži Tomáš Satoranský. Tentokrát ale ani nemohl dres Washingtonu obléknout, protože se zotavuje z nemoci. Kvůli tomu velmi pravděpodobně nenastoupí ani do dalšího utkání v Bostonu.

Do rotace Chicaga, ze které vypadli z různých důvodů Butler, Wade nebo Mirotič, se vrátil po pětizápasové absenci rozehrávač Rajon Rondo, ale jako střídající hráč. Bulls si i jeho zásluhou vypracovali až osmnáctibodové vedení, ale na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny se domácí na soupeře dotáhli.

O vítězi se tak rozhodlo až v koncovce, kterou zvládli domácí. Vůbec první vítěznou střelu v kariéře měl šest sekund před sirénou na svědomí John Wall. Kapitán celku z hlavního města zaznamenal celkově 26 bodů, přidal 14 asistencí a velkou měrou přispěl k desáté domácí výhře v řadě.

"Mnohokrát v minulosti se mi stalo, že jsem takovouhle střelu minul. Pak si na ně člověk tolik nevěří, proto jsem si je ani dál vlastně moc nebral. Jenže tentokrát jsem byl přesvědčený, že ji dám. Jsem hodně rád, že se to konečně povedlo," řekl Wall.

Mistrovský Cleveland nestačil na Utah a na jeho palubovce prohrál 92:100. V přímém souboji jeho pronásledovatelů o druhé místo ve Východní konferenci Boston přišel o sérii čtyř vítězství, když podlehl domácímu Torontu 106:114. DeMar DeRozan přispěl k výhře 41 body a 13 doskoky. Kyle Lowry dal 24 bodů a Jonas Valanciunas k 18 bodům doskočil 23 míčů.

V Západní konferenci přišlo druhé San Antonio o domácí výhru nad Milwaukee v závěrečných minutách a prohrálo 107:109. Pět minut před koncem zvýšil na rozdíl šesti bodů Kawhi Leonard, s 30 body nejlepší střelec utkání, jenže v dalších 172 sekundách předvedli hosté šňůru 11:1 a zápas pak už zdárně dotáhli.

James Harden režíroval další výhru třetího Houstonu. I díky jeho triple doublu za 40 bodů, 15 doskoků a 10 asistencí Rockets porazili Charlotte 121:114. Domácí inkasovali 19 trojek, přesto slavili deváté vítězství za sebou a aktuálně drží nejdelší šňůru v lize. Harden ve druhém utkání za sebou dosáhl na triple double s alespoň 40 body, což v historii ligy dokázali jen Russell Westbrook, Michael Jordan a Pete Maravich.

4. Denver 37 14 23 37,8
5. Minnesota 38 12 26 31,6