Satoranský je zpět v sestavě Wizards a hned pomohl čtyřmi body

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tomáš Satoranský poprvé v novém roce zasáhl do zápasu NBA a přispěl k výhře Washingtonu nad Philadelphií 109:93. Český reprezentant odehrál 21 minut, nasbíral čtyři body, čtyři doskoky a dvě asistence.

Satoranský vynechal šest zápasů Wizards a po nemoci pro něj bylo 21 odehraných minut nejdelším časovým úsekem od poloviny listopadu. Bývalý hráč Barcelony byl v sobotu druhým nejvytíženějším náhradníkem domácích. Do hry se dostal už v průběhu první čtvrtiny, ale všechny body přidal až v poslední části, kdy proměnil čtyři trestné hody. Z pole vystřelil třikrát, jenže nepřesně.

Wizards se nepovedl začátek a Sixers vedli až o 13 bodů. V poločase ale už bylo srovnáno 56:56. Třetí čtvrtinu domácí ovládli 30:15 a vykročili za sedmou výhrou z posledních deseti duelů. Zároveň soupeři ukončili třízápasovou vítěznou šňůru. Washington střelecky vedl John Wall s 25 body, Bradley Beal se dostal na 20 bodů. Za hosty Jahlil Okafor zapsal 26 bodů a devět doskoků.

V sobotu se odehrál další zápas v Mexiku, kde Phoenix porazil San Antonio 108:105. Suns k výhře nad favoritem dovedl Devin Booker, který si vyrovnal osobní rekord 39 bodů. Spurs naopak nestačilo nové maximum Kawhiho Leonarda, jenž nastřílel 38 bodů, ale v koncovce neproměnil důležitý trestný hod.

Los Angeles Clippers v městském derby přehráli Lakers 113:97. V dresu Clippers dominoval DeAndre Jordan, který proměnil dvanáct ze 13 střeleckých pokusů a k 24 bodům přidal 21 doskoků. Chris Paul měl 20 bodů a 13 asistencí. Clippers vyhráli pošesté v řadě a drží aktuálně nejdelší vítěznou sérii v lize.

Anthony Davis nasbíral 36 bodů, 14 doskoků a tři bloky, přesto New Orleans Pelicans podlehli Chicagu Bulls 99:107. Domácím k výhře pomohl Jimmy Butler 28 body, Dwyane Wade přidal 22 bodů.

Výsledky:

Chicago - New Orleans 107:99, LA Clippers - LA Lakers 113:97, Phoenix - San Antonio 108:105, Utah - Orlando 114:107, Washington - Philadelphia 109:93 (za domácí Satoranský 4 body, 4 doskoky, 2 asistence).