Pohárová tvrz! Nymburk zaskočil Monako, doma neprohrál už 12 zápasů

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Nymburka zdolali v předposledním kole skupiny Ligy mistrů favorizované Monako 76:66. Český celek prodloužil domácí pohárovou neporazitelnost, která trvá od listopadu 2015, na dvanáct zápasů za sebou. Navíc si pojistil třetí místo v tabulce, neboť jeho konkurent Aris Soluň prohrál doma s Frankfurtem.

Monako sice přijelo jako nejlepší tým soutěže a navíc i s nejlepší obranou, začátek utkání ale patřil domácím. Nymburk si v první čtvrtině vypracoval osmibodový náskok, který ve druhé části navýšil dokonce na 16 bodů. Favorit se dostal do hry až ve třetím dějství, ve kterém snížil náskok domácích na dva body (52:50).

Nymburk ale drama nepřipustil. V úvodních sedmi minutách poslední čtvrtiny nastřílel 17 bodů, zatímco Monaku povolil pouhé tři. "Je to pro nás skvělé vítězství. Porazili jsme výborný tým s vynikající obranou. Věděli jsme, že musíme zastavit jejich útočný doskok. Dovolili jsme jim jen devět doskoků v útoku a to bylo klíčové. Hráči odvedli skvělou práci. Musíme v takových výkonech pokračovat," řekl nymburský trenér Ronen Ginzburg.

"Monako z nás vymáčklo to nejlepší. Je to opravdu dobrý tým. Nám ale zápas vyšel. Dařilo se nám téměř vše, hráli jsme agresivně a zahráli jsme dobrý zápas," uvedl rozehrávač Eugene Lawrence, který byl se 14 body spolu s Bryonem Allenem a Petrem Bendou nejlepším střelcem týmu.

Domácím, kteří si postup do play off zajistili už v jedenáctém kole, patří s 22 body třetí příčka v tabulce. Čtvrtá Soluň je po prohře s Frankfurtem o bod zpět a už se před Nymburk nemůže dostat, i kdyby český mistr prohrál v Domžale. Naopak svěřenci trenéra Ginzburga mohou ještě poskočit na druhou příčku, to by ale Banvit musel prohrát v Aarhusu.

Basketbalová Liga mistrů - 13. kolo, skupina A:

Nymburk - Monako 76:66 (18:13, 40:29, 52:50)

Nejvíc bodů: Allen, Benda, Lawrence všichni 14, Sant-Roos 13 - Outtara 19, Bost 16. Fauly: 22:21. Trestné hody: 19/10 - 18/12. Trojky: 8:8. Doskoky: 40:35.

Banvit - Domžale 74:56, Ironi Naharija - Aarhus 101:62, Aris Soluň - Frankfurt 58:64.