24. ledna 2017 • 19:01

Veselý vlétl na Kazaň, pak se vyfauloval, ale Fenerbahce vyhrálo

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Skvělý vstup Jana Veselého do utkání pomohl basketbalistům Fenerbahce Istanbul k vítězství 86:81 v Eurolize na hřišti Kazaně. Český reprezentant v první čtvrtině zaznamenal 11 ze svých 15 bodů, za 19 minut hry k tomu přidal dva doskoky, asistenci a tři získané míče, ale také se vyfauloval.

Fenerbahce opět chyběl klíčový pivot Ekpe Udoh, ale Veselý se v první čtvrtině staral o to, aby to nebylo poznat. Od začátku se vše točilo kolem něj: dával koše, získával míče v obraně a postaral se o polovinu bodů svého týmu. Ve druhé části však začal mít problémy s fauly a do hry už se tolik nedostal.

Fenerbahce si ale i tak poradilo díky přesné střelbě z dálky. Pět jeho hráčů dalo alespoň dvě trojky. Na rozmezí poločasů pak šňůrou 11:0 hosté soupeři odskočili a vedení už nepustili, i když bez Veselého měli problémy s doskoky Arťoma Parachovského a Kazaň v závěru bojovala o obrat.

Pro turecký celek to byla dvanáctá výhra v sezoně z 19 utkání a v boji o play off má náskok čtyř vítězství na nepostupové příčky. Více bodů než Veselý dali jen Luigi Datome (18) a Bogdan Bogdanovič (16).

Další český reprezentant Blake Schilb přispěl deseti body, čtyřmi doskoky a šesti asistencemi k vysokému vítězství Galatasaraye Istanbul 102:63 nad Maccabi Tel Aviv. Turecký celek vyhrál v soutěži pošesté a na konci tabulky srovnal s izraelským protivníkem krok.

Výsledky 19. kola Evropské ligy basketbalistů

Unics Kazaň - Fenerbahce Istanbul 81:86 (za hosty Veselý 15 bodů, 2 doskoky, 1 asistence),
Galatasaray Istanbul - Maccabi Tel Aviv 102:63 (za domácí Schilb10 bodů, 4 doskoky, 6 asistencí),
Žalgiris Kaunas - CSKA Moskva 79:74,
Panathinaikos Atény - FC Barcelona 71:65,
Laboral Vitória - Crvena Zvezda Bělehrad 69:87.