Nymburk zakončil skupinu výhrou nad Domžale, jde do předkola play off

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Nymburku zakončili základní skupinu Ligy mistrů výhrou 67:57 na hřišti Domžale. S deseti výhrami ze 14 zápasů tak obsadili konečnou třetí příčku, znamenající postup do předkola play off. Soupeře se dozvědí při pátečním losování.

Domžale drželo s českým mistrem krok jen v první čtvrtině. Pak se hosté začali potvrzovat roli favorita, ačkoli se jim nedařila střelba. Trefili jen čtyři trojky z 22 pokusů a zahodily hned 14 trestných hodů. Nymburk si však pomáhal na doskoku, kde měl jasnou převahu a doskočil 50 míčů, z toho 17 v útoku. Navíc zpod koše dal 42 ze 67 bodů.

Domžale zazlobilo jen ve třetí čtvrtině, kdy se po trojce českého reprezentanta Tomáše Kyzlinka dotáhlo na rozdíl pouhých čtyř bodů. Nymburk však rychle znovu odskočil šňůrou 22:4, utekl až na rozdíl 22 bodů a v závěru si mohl dovolit šetřit síly.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 18 body hostující Bryon Allen, Diamon Simpson přidal 11 bodů a 10 doskoků. Kyzlink měl za domácí 11 bodů, šest doskoků a dvě asistence.

Domžale - Nymburk 57:67 (17:17, 27:37, 41:58)

Nejvíce bodů: Remekun 15, Atanackovič 12, Kyzlink 11 - Allen 18, Simpson 11, Hruban 9, Benda 8. Fauly: 17:13. Trestné hody: 15/9 - 21/7. Trojky: 8:4. Doskoky: 39:50.

1. Monako 14 12 2 1034:919 26
2. Banvit 14 11 3 1130:1010 25
3. Nymburk 14 10 4 1124:1005 24
4. Aris Soluň 14 8 6 1078:992 22
5. Frankfurt 14 7 7 978:983 21
6. Ironi Naharija 14 5 9 1013:1035 19
7. Domžale 14 2 12 834:947 16
8. Aarhus 14 1 13 963:1263 15