Nejen čtyři body. Satoranský pomohl k vítězství nad Indianou

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Basketbalisté Washingtonu se vrátili v domácí hale na vítěznou vlnu a v pátečním utkání NBA zdolali po vyrovnaném průběhu Indianu 112:107. Tomáš Satoranský za 13 minut strávených na hřišti přispěl k vítězství nejen čtyřmi body.

Český reprezentant nastoupil za Wizards ve čtrnáctém z posledních patnácti zápasů. Poprvé se na palubovku dostal na konci první čtvrtiny. Nejprve si připsal doskok a ve 4. minutě druhé části přidal dva body po asistenci Treye Burka.

V závěru třetí čtvrtiny si role vyměnili. Český rozehrávač se blýskl na obranné polovině blokem vedoucím v zisk, rychlý protiútok zakončil po jeho asistenci právě Burke. Následně se dostal Satoranský na čáru trestného hodu a ani jednou se nemýlil.

I na začátku posledního dějství zůstal jediný český zástupce v NBA na hřišti, ale po třech minutách střídal. Jenže osm minut před koncem se dopustil pátého faulu Otto Porter Jr. a přepustil místo opět odchovanci pražského USK, který ale za čtyři minuty nic dalšího do svých statistik nepřidal.

Kapitán Washingtonu John Wall zaznamenal 30. double double v sezoně za 25 bodů a 14 asistencí, ale měl také sedm ztrát. Velký podíl na 32. výhře třetího týmu Východní konference v sezoně měli také podkošoví hráči Markieff Morris (26 bodů, 10 doskoků) a Marcin Gortat (14 bodů, 16 doskoků). Bradley Beal dal 20 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl ale hostující Paul George s 31 body.

Basketbalisté Golden State si poradili v Memphisu s Grizzlies 122:107. Draymond Green k tomu pomohl unikátním triple doublem, před ním na něj nikdo bez dvouciferného počtu bodů nedosáhl. Green zaznamenal jen čtyři body, ale také 12 doskoků, 10 asistencí, 10 zisků a pět bloků.

Nejdelší aktuální sérii natáhlo Miami, které zvítězilo potřinácté v řadě. V Brooklynu vyhrálo 108:99 a nejhoršímu celku soutěže uštědřilo dvanáctou porážku za sebou. Denver zdolal v Madison Square Garden New York Knicks 131:123. Největší zásluhu na tom měl srbský pivot Nikola Jokič, který si 40 body vylepšil osobní rekord.

Los Angeles Lakers nasázeli v Milwaukee za první čtvrtinu letošní maximum 47 bodů a také díky tomu zvítězili 122:114, přestože se v závěru museli hodně strachovat, aby o ni nepřišli. Domácí Jannis Antetokunmpo dal 41 bodů. Druhý nejlepší tým soutěže San Antonio vyhrálo v Detroitu 103:92. New Orleans táhl za vítězstvím 122:106 nad Minnesotou pivot Anthony Davis, který si připsal 42 bodů a 13 doskoků.

NBA:

Washington - Indiana 112:107 (za domácí Satoranský 4 body, 1 doskok, 1 asistence), Brooklyn - Miami 99:108, Detroit - San Antonio 92:103, Memphis - Golden State 107:122, Milwaukee - LA Lakers 114:122, Minnesota - New Orleans 106:122, New York - Denver 123:131, Phoenix - Chicago 115:97, Sacramento - Atlanta 108:107.